OK
0
Zapytanie
0,00 zł
0
Koszyk
0,00 zł
Ładowanie...
Ładowanie...
Zaktualizowano zapytania i zamówienie!
Zaktualizowano zapytania i zamówienie! Zaktualizowano zapytania i zamówienie!
Produkt jest niedostępny.
Przepraszamy, nie dysponujemy większą ilością produktu.
Microsoft

 

Microsoft logoMicrosoft to największe przedsiębiorstwo z branży informatycznej na świecie. Znane jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows oraz oprogramowania biurowego dla firm i odbiorców indywidualnych jakim jest pakiet programów Microsoft Office.

 

Firma założona w 1975 roku w celu stworzenia interpretera języka BASIC szybko rozrosła się tworząc międzynarodowe biura w różnych rejonach świata. Pierwszym znaczącym sukcesem firmy był DOS – pierwszy przenośny system operacyjny dla komputerów i mikrokomputerów. W 1985 powstała pierwsza wersja systemu operacyjnego Windows, a w 1989 roku swoją premierę miał pakiet biurowy Microsoft Office.

 

Stały rozwój i dostosowywanie się produktów marki Microsoft pod potrzeby poszczególnych użytkowników umożliwił podział oprogramowania na 3 główne grupy licencji.

 

Podział rodzajów licencji prezentuje się następująco:

- Licencje OPEN (MOLP) – dostępne w wersji elektronicznej (dostępne za pośrednictwem VLSC (Volume Licensing Service Center))
- Licencje OEM – dedykowane i przypisane do konkretnego fizycznego sprzętu (serwera, laptopa, komputera stacjonarnego)
- Licencje FPP (BOX) – standardowa wersja pudełkowa oprogramowania, wybierana najczęściej przez użytkowników domowych.

 

Microsoft wydzielił także licencje ze względu na zakres użytkowania oprogramowania, w związku z czym wyróżnia się:

- Licencje komercyjne – dla firm i przedsiębiorstw
- Licencje edukacyjne – dla podmiotów edukacyjnych i naukowych
- Licencje rządowe – dla placówek rządowych oraz urzędów.

Tak szeroki wachlarz możliwości licencjonowania oprogramowania pozwala dobrać odpowiednią licencję do indywidulanych potrzeb każdego klienta.

 

Do najczęściej wybieranych aplikacji marki Microsoft zalicza się pakiety biurowe Office oraz system operacyjny Windows, który posiada odpowiednie swoje odmiany zarówno dla zastosowań domowych oraz serwerowych. Bogate pakiety językowe sprawiają, że każdy użytkownik komputera na świecie będzie w stanie sprawnie i bezproblemowo użytkować oprogramowanie firmy Microsoft.

 

Wybrane dla Ciebie
Bądź zawsze na bieżąco!
Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnej promocji!

Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA... [więcej]

Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Portal dla resellerów
Wszystko, czego szukasz.Dołącz do nas!
Senetic B2B
Senetic B2BPlatforma dla klientów biznesowychDołącz do nas!
Partnerstwa
Metody płatności
Metody wysyłki
Certyfikaty i wyróżnienia