0
Zapytanie
0,00 zł
0
Koszyk
0,00 zł
Ładowanie...
Ładowanie...
Zaktualizowano zapytania i zamówienie!
Zaktualizowano zapytania i zamówienie! Zaktualizowano zapytania i zamówienie!
Produkt jest niedostępny.
Przepraszamy, nie dysponujemy większą ilością produktu.
Intel

Intel logoIntel jest amerykańską firmą, wyspecjalizowaną w produkcji procesorów i układów scalonych. Zajmuje się też m.in. płytami głównymi, chipsetami, zintegrowanymi układami graficznymi i mikrokontrolerami. Jej nazwa pochodzi od słów "Integrated Electronics". Wynalazkami, które wpłynęły na to, że Intel stał się jednym z największych na świecie producentów były m.in. tranzystor oraz układ scalony. Umiejętność projektowania zaawansowanych procesorów i wysokie zdolności produkcyjne sprawiły, że ze znanej początkowo tylko wśród specjalistów firmy, zyskali międzynarodową rozpoznawalność. Miała na to wpływ również przeprowadzona w latach 90. kampania „Intel Inside”.

 

Pierwszym stworzonym przez nich procesorem był i4004, zaprezentowany w 1971 roku. Dzięki innowacyjnemu podejściu i niestandardowemu myśleniu wyprzedzili konkurencję o kilka lat. Późniejsze inwestowanie w nowe mikroprocesory i rozwój komputerów osobistych przyniosło im popularność, która trwa do teraz.

 

W ofercie firmy znajdują się m.in. dyski SSD i procesory. Wśród tych pierwszych wyróżnić można m.in. serie SSD DC S3700, SSD Pro 2500 czy SSD 730. Modele cechują się wysoką niezawodnością w stosunku do konkurencyjnych produktów i są gwarancją zakupu o najkorzystniejszym współczynniku jakości do ceny. Spośród drugich warto wymienić m.in. Xeon® Processor E7 v2 Family, Xeon® Processor 5000 Sequence, Xeon Phi™ Coprocessors, Itanium® Processor, Atom™ Processor for Server i Atom™ Processor for Storage. Każdy z nich charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, podwyższającą komfort korzystania z najnowszych technologii.

 

Firmę założył w 1968 roku Gordon Moore i Robert Noyce. Wspólnie doprowadzili ją na szczyt branży komputerowej. Główna siedziba znajduje się w Santa Clara w Kaliforni. Obecnie większość modeli produkuje się w Chandler w Arizonie. Jej główną misją jest innowacyjność, dlatego też posiada rozbudowaną sieć badawczą, zlokalizowaną w różnych częściach świata, co sprzyja łączeniu odmiennych kulturowo obserwacji i tworzeniu kreatywnych, nowoczesnych rozwiązań.

Wybrane dla Ciebie

Bądź zawsze na bieżąco!
Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnej promocji!

Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.

Niepoprawny adres e-mail.
Ten adres Email jest już potwierdzony.
Ten adres Email jest jeszcze niepotwierdzony.
Dziękujemy!
Sprawdź swoją skrzynkę - otrzymasz od nas wiadomość z prośbą o potwierdzenie zapisu do newslettera.
Portal dla resellerów
Wszystko, czego szukasz.Dołącz do nas!
Senetic B2B
Senetic B2BPlatforma dla klientów biznesowychDołącz do nas!
Metody płatności
Metody wysyłki
Certyfikaty i wyróżnienia