0
Zapytanie
0,00 zł
0
Koszyk
0,00 zł
Ładowanie...
Ładowanie...
Zaktualizowano zapytania i zamówienie!
Zaktualizowano zapytania i zamówienie!Zaktualizowano zapytania i zamówienie!
Produkt jest niedostępny.
Przepraszamy, nie dysponujemy większą ilością produktu.

Citrix Virtual Apps & Desktops oraz RemotePC

Citrix Virtual Apps & Desktops to rozwiązanie mające na celu centralizację oraz bezpieczne dostarczanie aplikacji i desktopów przy jednoczesnym zapewnieniu elastycznego i optymalnego zarządzania środowiskiem pracy użytkowników.

Citrix Virtual Apps & Desktops to rozwiązanie mające na celu centralizację oraz bezpieczne dostarczanie aplikacji i desktopów przy jednoczesnym zapewnieniu elastycznego i optymalnego zarządzania środowiskiem pracy użytkowników.

Centralizacja zasobów w centrum przetwarzania danych oraz ich udostepnienie za pomocą szeregu technologii i protokołu zdalnej prezentacji (HDX od ang. High Definition User Experience) zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, jednocześnie pozwalając na dostarczenie wirtualnych zasobów użytkownika na dowolne urządzenie końcowe np. tablety, terminalelub komputeryosobisteprzy wykorzystaniu dowolnej sieci.

Remote PC

Jest to jedna z funkcjonalności rozwiązania Citrix Virtual Apps & Desktops w edycji Advanced, która pozwala na zdalny dostęp do istniejących komputerów biurowych, który w łatwy i skuteczny sposób, umożliwia użytkownikom dostęp do fizycznego komputera z systemem Windows.
Użytkownicy, pracując z dowolnej lokalizacji poza siecią firmy, przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia końcowego (BYOD) z przeglądarką lub zainstalowanym oprogramowaniem Citrix Receiver lub Citrix Workspace App, mogą zdalnie i bezpiecznie podłączyć się do swojego komputera służbowego i pracować bezpośrednio na nim.
Dzięki temu użytkownicy mogą pozostać produktywni bez względu na swoją lokalizację.
Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie podczas wdrażania zdalnego dostępu do komputera.

Przewaga nad klasycznymi rozwiązaniami VPN

Większość organizacji potrzebuje sposobu, aby zapewnić użytkownikom bezpieczny zdalny dostęp do zasobów korporacyjnych. Wiele z nich wykorzystuje do tego celu rozwiązania oparte tylko o elementy sieciowe takie jak VPN. Oparte na prostej zasadzie działania VPNy mają jednak wiele negatywnych aspektów, w szczególności w przypadku użytkowników mniej zaznajomionych z technologią.

 • Są trudne do zainstalowania i skonfigurowania
 • Wymagają od użytkowników instalowania dodatkowego oprogramowania VPN na urządzeniach końcowych
 • Wymagają konfiguracji polityk dostępu i odpowiednich uprawnień, aby uniemożliwić niezaufanemu urządzeniu końcowemu nieograniczony dostęp do sieci korporacyjnej, zasobów i danych
 • Trudno jest zsynchronizować polityki bezpieczeństwa między infrastrukturą VPN a infrastrukturą lokalną oraz zapewnić SSO do uruchamianych zasobów.

Dostęp

Aby uzyskać zdalny dostęp do biurowego komputera fizycznego konieczne jest nawiązanie połączenia do publicznego adresu/witryny rozwiązania Citrix Gateway za pomocą przeglądarki WEB lub dedykowanego klienta Citrix Workspace App lub Citrix Receiver. W trakcie nawiązywania dostępu użytkownik proszony jest o podanie swoich poświadczeń (użytkownik AD i hasło) oraz opcjonalnie drugiej formy autentykacji (TOKEN,OTP,etc). Po podaniu poświadczeń automatycznie jest zestawiane bezpieczne połączenie pomiędzy urządzeniem dostępowym użytkownika a rozwiązaniem Citrix Gateway stojącym wewnątrz sieci organizacji (SSL/TLS).
W przypadku, gdy użytkownikowi udostępniony jest tylko jeden komputer fizyczny automatycznie uruchamiana jest sesja zdalna (SSO) i użytkownik może rozpocząć pracę.

Bezpieczeństwo dostępu

Użytkownicy mogą uzyskać zdalny dostęp do swojego biurowego komputera fizycznego za pomocą niezaufanego urządzenia osobistego. Organizacje mogą korzystać z polityk bezpieczeństwa środowiska Citrix Virtual Apps & Desktops w celu ochrony przed:

 • Niezabezpieczonymi punktami dostępowym: Potajemnie zainstalowane oprogramowanie logujące czynności wykonywane przez użytkowników na klawiaturze mogą łatwo przechwycić nazwę użytkownika i hasło. Funkcje zapobiegania key-loggerom chronią organizację przed kradzieżą danych uwierzytelniających, maskując naciśnięcia klawiszy przez użytkownika.
 • Ryzyko przychodzące: niezabezpieczone punkty dostępowe mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące i inne niebezpieczne treści. Zablokowanie możliwości mapowania dysków urządzenia dostępowego do sesji uniemożliwia przesyłanie niebezpiecznych treści do komputera fizycznego i sieci korporacyjnej.
 • Ryzyko wychodzące: organizacje muszą zachować kontrolę nad udostępnianą treścią. Umożliwienie użytkownikom kopiowania treści na niezaufane urządzenia dostępowe może być źródłem wycieku informacji. Korzystając z rozwiązania Citrix Virtual Apps & Desktops można włączyć tzw. znaki wodne jak również zablokować dostęp do dysków końcowych, drukarek, schowka oraz uniemożliwić przechwytywanie ekranu.
Prosimy o kontakt,
jeśli dodatkowo potrzebujesz:
 • Integracji z lokalizacją biura
 • Integracji z Active Directory, jeśli organizacja je posiada
 • Integracji z serwerem plików lub innym zbiorem danych
 • Integracje z zasobami z Twojej sieci lokalnej
 • Integracji z innymi systemami, wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie
Jeśli masz jakiekolwiek inna pytania w zakresie wirtualnego biura, możliwości i zaplanowania wdrożenia, możliwych do wykorzystania usług - chętnie służymy pomocą.
Pole wymagane*
Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności. [rozwiń opis] [zwiń]
Urządzenia do pracy zdalnej są dostępne w naszej ofercie!
Nie zwlekaj, odezwij się do nas, a my pomożemy w wyborze urządzeń usprawniających pracę w domu.
Aktualne promocje:
Partnerstwa
Certyfikaty i wyróżnienia