0

Microsoft chroni dane małych i średnich firm

Microsoft dla małych i średnich firm

Ponad 70 procent małych i średnich przedsiębiorstw stwierdziło, że cyberzagrożenia stają się coraz większym ryzykiem biznesowym. Prawie jedna na cztery małe i średnie firmy twierdzi, że w ciągu ostatniego roku doszło w nich do naruszenia bezpieczeństwa, co oznacza, że mają powody do niepokoju.

W rzeczywistości nastąpił ponad 300-procentowy wzrost liczby ataków ransomware, z których ponad połowa była wymierzona w małe firmy*.

Mimo, że niewielkie firmy są narażone na podobne zagrożenia jak duże przedsiębiorstwa, często brakuje im dostępu do odpowiednich zasobów i narzędzi. Wiele małych i średnich działalności gospodarczych nadal polega na tradycyjnych rozwiązaniach antywirusowych w zakresie bezpieczeństwa. Microsoft postanowił wyjść naprzeciw tym problemom i w maju 2022 roku opublikował nową, samodzielną licencję: Microsoft Defender for Business.

Microsoft Defender for Business to nowe rozwiązanie zabezpieczające punkty końcowe, które zostało zaprojektowane specjalnie dla małych i średnich firm (do 300 pracowników). Dzięki temu rozwiązaniu urządzenia firmowe są lepiej chronione przed oprogramowaniem ransomware, złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i innymi zagrożeniami.

Bezpieczeństwo klasy korporacyjnej

Defender for Business zapewnia wielowarstwową ochronę, wykrywanie i reagowanie, obejmujące pięć etapów ram bezpieczeństwa cybernetycznego:

  • identyfikację,
  • ochronę,
  • wykrywanie,
  • reagowanie i przywracanie – w celu ochrony i usuwania skutków znanych i nieznanych zagrożeń.

Łatwe w użyciu rozwiązanie zabezpieczające

Defender for Business oferuje uproszczone funkcje, które prowadzą użytkownika do działania dzięki zaleceniom i wglądowi w bezpieczeństwo punktów końcowych. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, ponieważ program Defender for Business oferuje konfigurację opartą na kreatorach i domyślne polityki bezpieczeństwa, które są zaprojektowane tak, aby chronić urządzenia firmowe od pierwszego dnia pracy.

Elastyczność dla Twojego środowiska

Defender for Business może współpracować z Twoim środowiskiem biznesowym, niezależnie od tego, czy używasz Microsoft Intune, czy jesteś nowym użytkownikiem chmury Microsoft Cloud. Defender for Business działa z komponentami wbudowanymi w system Windows, a także z aplikacjami dla systemów macOS, iOS i Android.

Aby kupić i używać programu Microsoft Defender dla Firm, nie trzeba mieć subskrypcji Microsoft 365. Program Microsoft Defender for Business jest zawarty w usłudze Microsoft 365 Business Premium i jest dostępny jako samodzielne rozwiązanie zabezpieczające dla małych i średnich firm. Jeśli masz już Microsoft 365 Business Basic lub Standard, rozważ uaktualnienie do Microsoft 365 Business Premium lub dodanie usługi Microsoft Defender for Business, aby uzyskać więcej możliwości ochrony przed zagrożeniami.

*Alejandro Mayorkas; Department of Homeland Security’s Cybersecurity and Infrastructure Security Agency; May, 2021.

Avatar

Olga Guz

Porzuciła świat paragrafów dla świata IT i nigdy tego nie żałowała. Ekspertka licencjonowania rozwiązań Microsoft. W szeregach Senetic dba o to, by produkty Cloud prezentować klientom przystępnie oraz zawsze aktualnie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.