0

Konferencja Senetic IT Masters za nami

Senetic IT Masters

Ponad 5 godzin prelekcji na temat kluczowych zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, 7 ekspertów oraz sala pełna specjalistów i managerów IT chcących podnosić swoje kompetencje – tak w skrócie można podsumować pierwszą edycję konferencji Senetic IT Masters, która 26. kwietnia odbyła się w Katowicach.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych, w dobie codziennych ataków hakerskich, jest dziś dla firm i instytucji obszarem szczególnej troski.Konferencja Senetic IT Masters nosiła tytuł „Sprostać wyzwaniom. Ochrona danych w 2022 r.”. Tematy poruszane podczas spotkania z różnych perspektyw przybliżały słuczachom kwestie zabezpieczeń i procedur, które pozwolają zadbać o fundamentalne filary ochrony danych.

Widzimy w ostatnim czasie wzmożone zainteresowanie kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem. – mówi Karol Mondry, IT Product Manager z firmy Senetic SA – Zainspirowało nas to, żeby zebrać w jednym miejscu specjalistów z tego obszaru i stworzyć bogaty program, który odpowie na wiekszość pytań i wyzwań związanych z bezpieczeństwem danych. Punktem kulminacyjnym naszej konferencji był pokaz hackingu na żywo, który uświadomił jakie krytyczne podatności mogą wykorzystywać atakujący.

Eksperci opowiadali także o wielopoziomowych zabezpieczeniach danych na wypadek ataków ransomware, o tym jak zabezpieczyć miejsce pracy (która coraz częsciej ma charakter zdalny), czy o konieczności stosowania backupu (i jak robić go prawidłowo!). Specjaliści przedstawiali najnowsze technologie, obowiązkowe procedury oraz pokazywali najlepsze praktyki, które skutecznie chronią cenne zasoby firm i instytycji przed zagrożeniami. Podczas konferencji wystąpił gość specjalny – dr Piotr Łuczuk, ekspert ds cyberbezpieczeństwa UKSW oraz Instytutu Staszica, autor ksiązki „Cyberwojna. Wojna bez amunicji?”, który w porywający sposób opowiedział o zagrożeniach i pokazał najpopularniesze luki i błędy, które wykorzystują hakerzy.

Program konferencji Senetic IT Masters:

  • Dell: Wielopoziomowe zabezpieczenie danych na wypadek ataku ransomware. 
  • VMware: Współczesne Cyfrowe Miejsce Pracy, czyli jak holistycznie zabezpieczyć Użytkowników i Dane od Brzegu sieci do aplikacji. 
  • Dr Piotr Łuczuk: Wszyscy jesteśmy cyberżołnierzami. Klucz do cyberbezpieczeństwa jest w naszej głowie. 
  • Veeam: Zaufana platforma do backupu. 
  • Bitdefender:  EDR – Wizualizacja incydentów bezpieczeństwa, która pozwoli Ci podnieść poziom ochrony swojego środowiska.
  • Senetic: Wspólnie sprostajmy wyzwaniom. 
  • Efigo: Jak się włamać – pokaz na żywo z wykorzystaniem krytycznych podatności. 

Patronat horonowy nad wydarzeniem objęła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Avatar

Joanna Muszynska

Marketing & PR Specialist

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.