Ponad 5 godzin prelekcji na temat kluczowych zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, 7 ekspertów oraz sala pełna specjalistów i managerów IT chcących podnosić swoje kompetencje – tak w skrócie można podsumować pierwszą edycję konferencji Senetic IT Masters, która 26. kwietnia odbyła się w Katowicach.
Bezpieczeństwo przechowywanych danych, w dobie codziennych ataków hakerskich, jest dziś dla firm i instytucji obszarem szczególnej troski.Konferencja Senetic IT Masters nosiła tytuł „Sprostać wyzwaniom. Ochrona danych w 2022 r.”. Tematy poruszane podczas spotkania z różnych perspektyw przybliżały słuczachom kwestie zabezpieczeń i procedur, które pozwolają zadbać o fundamentalne filary ochrony danych.
– Widzimy w ostatnim czasie wzmożone zainteresowanie kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem. – mówi Karol Mondry, IT Product Manager z firmy Senetic SA – Zainspirowało nas to, żeby zebrać w jednym miejscu specjalistów z tego obszaru i stworzyć bogaty program, który odpowie na wiekszość pytań i wyzwań związanych z bezpieczeństwem danych. Punktem kulminacyjnym naszej konferencji był pokaz hackingu na żywo, który uświadomił jakie krytyczne podatności mogą wykorzystywać atakujący.
Eksperci opowiadali także o wielopoziomowych zabezpieczeniach danych na wypadek ataków ransomware, o tym jak zabezpieczyć miejsce pracy (która coraz częsciej ma charakter zdalny), czy o konieczności stosowania backupu (i jak robić go prawidłowo!). Specjaliści przedstawiali najnowsze technologie, obowiązkowe procedury oraz pokazywali najlepsze praktyki, które skutecznie chronią cenne zasoby firm i instytycji przed zagrożeniami. Podczas konferencji wystąpił gość specjalny – dr Piotr Łuczuk, ekspert ds cyberbezpieczeństwa UKSW oraz Instytutu Staszica, autor ksiązki „Cyberwojna. Wojna bez amunicji?”, który w porywający sposób opowiedział o zagrożeniach i pokazał najpopularniesze luki i błędy, które wykorzystują hakerzy.
Program konferencji Senetic IT Masters:
- Dell: Wielopoziomowe zabezpieczenie danych na wypadek ataku ransomware.
- VMware: Współczesne Cyfrowe Miejsce Pracy, czyli jak holistycznie zabezpieczyć Użytkowników i Dane od Brzegu sieci do aplikacji.
- Dr Piotr Łuczuk: Wszyscy jesteśmy cyberżołnierzami. Klucz do cyberbezpieczeństwa jest w naszej głowie.
- Veeam: Zaufana platforma do backupu.
- Bitdefender: EDR – Wizualizacja incydentów bezpieczeństwa, która pozwoli Ci podnieść poziom ochrony swojego środowiska.
- Senetic: Wspólnie sprostajmy wyzwaniom.
- Efigo: Jak się włamać – pokaz na żywo z wykorzystaniem krytycznych podatności.
Patronat horonowy nad wydarzeniem objęła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.