0

Zorganizuj z nami swoje domowe biuro – kamera internetowa na miarę Twoich spotkań

kamera internetowa

Kamera internetowa to sprzęt, który już od dawna znajduje się w większości domów. Jednak ze względu na coraz popularniejszą pracę zdalną, w ciagu ostatnich kilku lat wzrosło zainteresowanie nimi wśród użytkowników, a co za tym idzie, producenci skupili sie na tym, aby zoptymalizować działanie swoich produktów.

Wśród wielu dostępnych możliwości może być jednak cieżko wybrać tę najlepszą. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących wyboru tego rodzaju sprzętu oraz kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Kamera internetowa to urządzenie, które nie tylko gwarantuje komfort pracy zdalnej, ale przydaje się również m.in. podczas rozmowy online z najbliższymi. Oczywiście, możesz korzystać z kamery w Twoim smartfonie, ale jest to rozwiązanie zdecydowanie niewygodne. Z kolei kamery, w które wyposażone sa laptopy, nie zawsze są na tyle dobrej jakości, aby sprostać wymaganiom, jakie stawiają przed sprzętem długie spotkania online. Warto zatem optymalnie dostosować urządzenie do swoich potrzeb, dzięki czemu korzystanie z niego będzie wygodne i bezproblemowe.

Kamera internetowa – na co zwrócić uwagę?

W przypadku kamery internetowej jednym z najważniejszych parametrów jest jej rozdzielczość. W większości przypadków mamy do czynienia z rozdzielczością HD, która w wielu sytuacjach będzie zdecydowanie satysfakconująca. Jeśli jednak zależy Ci np. na wyświetlaniu obrazu na większych ekranach czy nagrywaniu krótkich filmów  , lepszym rozwiązaniem będzie rozdzielczość Full HD.

Kolejne elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę to:

 • czy wybrany przez Ciebie model ma zintegrowany mikofon i jaka jest jego czułość;
 • w jaki sposób urządzenie łączy sie z komputerem: USB, HDMI czy przez Bluetooth;
 • czy urządzenie posiada zaawansowane funkcje HDR pozwalające na bieżące poprawianie stabilnosci i jakości obrazu podczas transmisji;
 • jaki kąt widzenia obsługuje kamera;
 • czy urządzenie jest łatwe w montażu.

Niezawodna kamera internetowa do 200 zł? Tak, to możliwe!

Dobrej jakości kamera internetowa może kosztować mniej niż 200 zł. Idealnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest m.in. urządzenie firmy Logitech – kamera C310 HD. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno do użytku podczas prywatnych rozmów online, jak i jako wyposażenie Twojego domowego biura. Dzięki automatycznej korekcie natężenia światła oraz możliwości realizowania połączeń w formacie szerokiego ekranu urządzenie zapewnia płynne i stabilne połączenia wideo w jakości HD 720p / 30 kl./s z polem widzenia 60° po przekątnej. Dodatkowy komfort użytkowania zapewnia wbudowany pojedynczy mikrofon redukujący szum. Dzięki niemu możesz liczyć na wysoką jakość połączenia nawet w zatłoczonym otoczeniu, co przyda się zwłaszcza podczas wyjazdów służbowych. Obawiasz się o montaż urządzenia na laptopie lub komputerze? Dzięki regulowanemu, uniwersalnemu zaczepowi jest to szybki proces pozwalający na bezpieczny montaż również np. na półce.

Kolejne dobrej jakości urządzenie, które kupisz za mniej niż 200 zł to kamera internetowa Microsoft LifeCam HD-3000. Możesz ją z łatwością połączyć ze swoim komputerem poprzez USB, a jej parametry umożliwiają prowadzenie wideorozmów w jakości 720p HD. W urządzeniu zastosowano technologię TrueColor, dzięki czemu, bez względu na oświetlenie pomieszczenia, obraz jest zawsze jasny i barwny. Ponadto, decydując się na ten model kamery internetowej zyskujesz możliwość nagrywania wideo w formacie kinowym (panoramiczny ekran w formacie 16:9).

Transmituj na żywo i nagrywaj spotkania w najlepszej jakości

W swojej pracy tworzysz relacje na żywo lub streamujesz rozgrywki gamerskie? Kamera internetowa Logiteh StreamCam to sprzęt, który idealnie sprawdzi się do przesyłania strumieniowego na żywo w jakości HD oraz tworzenia treści w pełnej rozdzielczości HD 1080p przy 60 kl./s. Dzięki temu urządzeniu możesz nagrywać filmy na YouTube oraz nadawać na żywo na Twitchu. Dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne kadrowanie czy inteligentna ekspozycja sprawiają, że użytkowanie jest jeszcze wygodniejsze, a obraz zawsze pozostaje ostry, bez względu na to, jakie manewry kamerą wykonujesz. Kamerę Logiteh StreamCam możesz bez problemu podłączyć do swojego sprzętu za pomocą USB typu C, a dwa mikrofony skierowane w Twoja stronę gwarantują autentyczny oraz wyraźny dźwięk.

Wybór odpowiedniego sprzętu do domowego biura ma spore znaczenie jeśli chodzi o komfort Twojej pracy. Warto zatem w tej kwestii skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci dobrać sprzęt optymalny do Twoich potrzeb. Jeśli szukasz pomocy w tym temacie, zapraszamy do kontaktu.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Sylwia Rybka

  Content Specialist

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.