0

Radeon RX 580 – wsparcie miningu w najlepszym stylu

wsparcie miningu

Karta graficzna Radeon RX 580 8GB to sprzęt chętnie używany przez graczy, jednak obecnie korzysta się z niego głównie podczas kopania kryptowalut. Można wręcz powiedzieć, że ten typ karty graficznej jest traktowany jako symbol prężnie rozwijającego się miningu. Silny system chłodzenia, bardzo dobre parametry i wytrzymałość zdecydowanie przemawiają na korzyść tego modelu.  Sprawdź, dlaczego Radeon RX 580 świetnie sie sprawdzi jako wsparcie miningu.

Radeon RX 580 8GB – wsparcie miningu z optymalnymi parametrami 

Już na pierwszy rzut oka ten rodzaj karty graficznej wyróżnia się ciekawym designem, co sprawia, że tym chętniej sięgają po niego miłośnicy ciekawych rozwiązań. To, co najciekawsze, kryje się jednak w jej wnętrzu. Hashrate karty wynosi 29 MH/s, a do jej obsługi wymagane jest tylko 135W mocy. Przy takich parametrach dzienny zysk z miningu może wynieść do 3,20 USD, co pozwala na osiągnięcie progu rentowności po około 114 dniach. Pozostałe parametry karty znajdziesz poniżej:

 

Mechanizm graficzny:AMD Radeon RX 5802048SP 
Standard magistrali:PCI Express 3.0 
Pamięć wideo:GDDR58192MB 
Wydajność:1286MHz
Pamięć:7000 Mbps 
Interfejs pamięci:256-Bit 

Ciekawy design i wydajny system chłodzenia 

W modelu Radeon RX 580 8GB zastosowano wentylatory łopatkowe, które pozwalają na optymalne chłodzenie sprzętu. Dzięki temu podczas intensywnej pracy w trakcie miningu karta graficzna pozostaje w środowisku pracy o niskiej temperaturze. To z kolei gwarantuje wyższą i stabilniejszą wydajność samego produktu. Co więcej, wentylatory automatycznie wykrywają temperaturę, co pozwala na optymalne dostosowanie chłodzenia do intensywności pracy urządzenia.  

Radeon RX 580 8GB a gaming 

Opisywany model karty graficznej całkiem nieźle radzi sobie z grami w rozdzielczości 1080p i pozwala na użytkowanie większości gier AAA. Dzięki odpowiednim parametrom gracz może cieszyć się grą na średnio-wysokich detalach ze średnią liczbą 60 klatek na sekundę.  

Dlaczego warto postawić na Radeon RX 580 8GB jako wsparcie miningu? 

Na korzyść tego modelu przemawiają przede wszystkim jego parametry – bardzo dobry hashrate oraz wysokiej jakości system chłodzenia. Warto również pamiętać, że w tym przypadku mamy do czynienia z całkiem korzystnym stosunkiem zużycia prądu do mocy haszującej. Pozwala to na stosunkowo szybkie osiągnięcie progu rentowności. Elementy te sprawiają, że karta ta jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli wykorzystywanych do kopania kryptowalut na całym świecie.  

Avatar

Sylwia Rybka

Junior Content Specialist

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.