0

Koniec darmowej poczty Google. Mamy alternatywę!

koniec darmowej poczty Google

W 2022 roku Google kończy z darmowym udostępnianiem pakietu GSuite, w ramach którego firmy korzystają z bezpłatnej poczty. Od 1 maja 2022 roku rozpocznie się przenoszenie kont do Google Workspace, gdzie od 1 lipca 2022 roku będą naliczane opłaty. Warto zatem już dziś rozejrzeć się za alternatywnymi możliwościami, które pozwolą Ci na korzystanie z najlepszych rozwiązań w atrakcyjnej cenie. 

O co chodzi? 

Do tej pory przedsiębiorcy mogli korzystać z opcji G Suite, co dawało im przede wszystkim możliwość używania bezpłatnej poczty. Chodzi tutaj o pakiet, w ramach którego firmy mogą korzystać m.in. z dostępnego również dla użytkowników indywidualnych Gmaila. Firmy mają jednak możliwość użycia adresów we własnej domenie. Efektem działań Google będzie konieczność przeniesienia tego rodzaju kont do płatnej usługi Google Workspace, gdzie opłata za jedno konto wynosi 23 zł.  

Google zachęca do rozpoczęcia procesu migracji już teraz. Firmy, które tego nie zrobią, zostaną automatycznie migrowane od 1 maja 2022 r. Konieczne jest również wprowadzenie niezbędnych informacji rozliczeniowych do aplikacji najpóźniej do 1 lipca. W przypadku niespełnienia tego wymagania konto zostanie zawieszone.  

Poczta elektroniczna Twojej firmy w Microsoft 

Zmiany wprowadzane przez Google powodują, że przedsiębiorcy korzystający do tej pory z darmowych rozwiązań, zmuszeni są do przejścia na płatne pakiety. Warto jednak rozważyć inne opcje, które mogą oznaczać dla Ciebie i Twojej firmy wiele korzyści, w tym również pełen komfort użytkowania w atrakcyjnej cenie. 

Dobrą alternatywą będą narzędzia oferowane przez Microsoft, które pozwalają na wydajną pracę w korzystnej cenie. Rozwiązanie Microsoft 365 Business Standard to nie tylko dostęp do jednej z najlepszych i najbezpieczniejszych poczt elektronicznych na rynku, ale dodatkowo szereg korzyści takich jak aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneDrive czy Teams. Poczta Microsoft to dla Ciebie i Twojej firmy szereg możliwości:  

  • dostęp do własnej domeny w mailu (profesjonalizacja firmy); 
  • bezpieczeństwo; 
  • integracja poczty elektronicznej z Kalendarzem Outlooka; 
  • proste i przyjemne zarządzanie aplikacją. 

Pakiety Microsoft dla biznesu to przede wszystkim bezpieczeństwo, którego nie zagwarantują Ci bezpłatne konta pocztowe dostępne na popularnych portalach. Dodatkowo zyskujesz szereg narzędzi, które w znacznym stopniu usprawnią pracę Twojej firmy. Umożliwią One m.in. bezproblemowy kontakt z pracownikami i skuteczną organizację spotkań online.  

Porównanie wszystkich pakietów Microsoft dostępnych w Senetic znajdziesz tutaj: https://office365.senetic.pl/  

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w doborze optymalnej opcji dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami. Jako doświadczony i zaufany partner Microsoft pomożemy Ci wybrać pakiet spełniający Twoje wymagania i odpowiadający potrzebom Twojej firmy. 

+48 32 420 92 20 
[email protected] 

Avatar

Sylwia Rybka

Junior Content Specialist

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.