0

Teams Phone with Calling Plan – ujednolicenie rozwiązań do komunikacji

Teams Phone Microsoft

Microsoft nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne zmiany w swojej ofercie, by jeszcze bardziej usprawnić pracę Twojej firmy. Szybka komunikacja z pracownikami i członkami Twojego zespołu to podstawa efektywnej pracy. Oparty na chmurze Microsoft 365 Business Voice stworzony dla Microsoft Teams idealnie wpisuje się w to założenie.

Rozwiązanie to pozwala na wykonywanie oraz odbieranie połączeń z dowolnego numeru telefonii komórkowej. Co istotne, system działa zarówno na komputerach, jak i na smartfonach czy telefonach stacjonarnych. Po dwóch latach od wprowadzenia usługi na rynek, Microsoft postanowił pójść krok dalej i ujednolicić produkty pod nazwą Teams Phone with Calling Plan.  

Harmonogram zmian 

Data 

Wprowadzana zmiana 


Styczeń 2022r. 

Teams Phone with Calling Plan dostępny w programie CSP również w Polsce. 


1 marca 2022r. 

Usługa Business Voice przestaje być dostępna. 
Klienci, którzy zakupili usługę Business Voice przed tą datą, będą kontynuować subskrypcję Business Voice do czasu jej wygaśnięcia. 

30 czerwca 2022r. 

Ostatni dzień na odnowienie istniejących licencji Business Voice 

Czym jest Teams Phone with Calling Plan?  

Teams Phone with Calling Plan łączy w sobie funkcje dzwonienia, czatu, spotkań i współpracy w jednej aplikacji, umożliwiając użytkownikom wykonywanie połączeń telefonicznych z dowolnego miejsca i urządzenia – w tym z komputerów, smartfonów, telefonów stacjonarnych i sal konferencyjnych. Łączy w sobie podstawowe komponenty telefonii – system telefoniczny i plan połączeń krajowych – w jeden pakiet.  

Co z Audio Conferencing? 

Od teraz do 31 maja 2022 r. klienci mogą bezpłatnie dodać funkcję Audio Conferencing do subskrypcji Microsoft 365 lub Office 365 na okres do 12 miesięcy. Od 1 marca 2022 r. funkcja Audio Conferencing będzie zawarta we wszystkich licencjach Microsoft 365 i Office 365 obejmujących zespoły. 

Jakie są różnice pomiędzy Teams Phone with Calling Plan a Business Voice? 

Nowy pakiet głosowy będzie obejmował wyłącznie system telefoniczny i plan połączeń krajowych. Funkcja Audio Conferencing – poprzednio dostępna jako część Business Voice – będzie od 1 marca 2022 roku częścią wszystkich produktów Teams-inclusive Microsoft 365 i Office 365. 

Teams Phone można również nabyć jako samodzielną usługę. Daje to firmom możliwość wprowadzenia planu połączeń od zewnętrznego dostawcy i jest dostępna w ponad 70 krajach w tym w Polsce.  

W procesie zachodzących zmian warto postawić na wsparcie kompetentnego i zaufanego partnera. Jako doświadczony dostawca rozwiązań Microsoft chętnie podpowiemy, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie oraz, jak sprawnie przeprowadzić wszelkie modyfikacje. Masz pytania lub potrzebujesz naszego wsparcia technicznego? Skontaktuj się z nami: 

+48 32 420 92 20 
[email protected] 

Avatar

Olga Guz

Porzuciła świat paragrafów dla świata IT i nigdy tego nie żałowała. Ekspertka licencjonowania rozwiązań Microsoft. W szeregach Senetic dba o to, by produkty Cloud prezentować klientom przystępnie oraz zawsze aktualnie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.