0

Aż 2 000 000 zł z programu rządowego Cyfrowa Gmina. Warto zainwestować w bezpieczeństwo danych!

22. listopada ruszyła druga runda programu rządowego Cyfrowa Gmina, którego budżet wynosi aż 1 mld zł. Minimalna wysokość dofinansowania dla jednej gminy to 100 000 zł, natomiast maksymalna kwota to aż 2 000 000 zł. Takie wsparcie stwarza gminom ogromne możliwości rozwoju dzięki cyfryzacji, w szczególności w obszarze bezpieczeństwa danych.

Środki na cyfrowy rozwój

Jednostki samorządu terytorialnego będą mogły przeznaczyć dofinansowanie na cyfryzację urzędów oraz podmiotów im podległych, czyli na nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej. Celem programu jest także rozwój edukacji cyfrowej w gminach w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji. Środki będzie można wykorzystać również na analizę stanu cyberbezpieczeństwa jednostek oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Konkurs kierowany jest do wszystkich gmin w Polsce (miejskich, miejsko-wiejskich, wiejskich). Dowiedz się więcej na temat programu.

Zaufaj doświadczeniu

Poszukując godnego zaufania partnera do wdrożenia infrastruktury IT w gminie, warto zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie, kompetencje oraz jakość oferowanych rozwiązań. Senetic od ponad 12 lat wspiera rozwój informatyczny klientów na całym świecie. Co istotne, dysponuje kompleksową ofertą IT, dzięki której jest w stanie zrealizować wdrożenie od podstaw i w pełnym zakresie. Senetic w swoim portfelu produktowym posiada bogaty wybór sprzętu i oprogramowania, usługi wdrożenia i konfiguracji. To szerokie zaplecze pozwala obsłużyć Klienta wszechstronnie i zaoferować rozwiązania sprawdzonych, renomowanych marek. Co ważne, ponad 500 gmin w Polsce wybrało firmę Senetic jako swojego dostawcę usług i sprzętu IT. To znak jakości i zaufania, a także doświadczenia w obsłudze klientów samorządowych. Posiadane przez firmę know how pozwala efektywnie dopasowywać rozwiązania informatyczne do potrzeb i oczekiwań urzędów gmin.

Bezpieczeństwo danych – najwyższy priorytet!

Wybór rozwiązań, które wpiszą się w wymagania programu rządowego, jest bardzo zróżnicowany. W dzisiejszych czasach szczególne wyzwania rzucają kwestie związane z bezpieczeństwem zasobów organizacji. Jest to obszar wyjątowo newralgiczny w przypadku jednostek samorządu terytorialnego, zwłaszcza w dobie zwiększonego niebezpieczeństwa ze strony cyberataków. Profesjonalne programy do tworzenia kopii zapasowych to także pewność zachowania płynności pracy urzędu w przypadku awarii infrastruktury. Rozwiązania, takie jak Veeam® Backup Essentials™, udostępniają wydajne, łatwe w obsłudze i przystępne cenowo funkcje tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania, monitorowania oraz raportowania. Narzędzie przeznaczone jest dla nawet 50 obciążeń, natomiast w przypadku większego środowiska Veeam oferuje także Veeam Backup and Replication i Veeam ONE. Veeam® Backup Essentials™ jest platformą, która umożliwia ochronę wszystkich firmowych aplikacji i danych oraz zarządzanie nimi z poziomu jednego interfejsu.

W dobie pracy zdalnej szczególnej troski wymaga zabezpieczenie danych pakietów Microsoft 365. Rozwiązanie Veeam® Backup for Microsoft 365 eliminuje ryzyko utraty dostępu i kontroli nad danymi tego popularnego pakietu podstawowych narzędzi do pracy — w tym programów Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive dla Firm i Microsoft Teams. Dzięki produktowi Veeam® środowisko robocze jest stale chronione i dostępne. 

Minimalizacja ryzyka utraty danych i błyskawiczny proces ich odzyskiwania w przypadku awarii to fundament sprawnego funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Warto zadbać o niezawodne narzędzia do tworzenia backupu, bo w dzisiejszych czasach są jedyna gwarancją bezpieczeństwa i zapewnienia płynności pracy.

Jeśli chcesz, żebyśmy pomogli Ci wybrać i wdrożyć najlepsze rozwiązania IT dla Twojej Gminy, skontaktuj się z nami:

software@senetic.com

+48 32 420 92 21

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Joanna Muszynska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.