0

Program Open nie będzie kontynuowany 

Microsoft ogłosił, że z dniem 1.01.2022 zniknie z oferty program licencjonowania OPEN. Oznacza to, że w nowym roku Klienci będą mogli wybierać z trzech form modeli – CSP (model wieczysty, bez Software Assurance lub subskrypcyjny) oraz OPEN Value (model wieczysty z SA) i OPEN Value Subscription (licencja oparta na subskrypcji z SA).  

Z oferty znika więc program licencji wieczystych OPEN. Dla klientów poszukujących alternatywy dla tego modelu, najlepszym wyborem będzie program CSP. CSP w wersji perpetual wymaga jednorazowego zakupu z góry. Licencje na oprogramowanie wieczyste w CSP obejmują popularne narzędzia, takie jak Visio, Project, a także pakiet Office – np. Word, Excel i PowerPoint. W tym programie Klienci otrzymują również serwery infrastrukturalne, takie jak Windows Server, SQL Server i Biztalk Server, oraz serwery produktywności – Exchange, SharePoint i Project Server. 

Licencja wieczysta: CSP zamiast OPEN 

CSP w wersji perpetual jest rekomendowany dla każdej firmy, która obecnie kupuje produkty licencyjne poprzez kanał OPEN. Jest to najnowocześniejsza i najlepsza alternatywa. Licencje z SA mogą być nadal nabywane poprzez OPEN Value lub OPEN Value Subscription. Również odnowienie Software Assurance będzie możliwe w modelach OV oraz OVS.  

Ruch Microsoftu w kierunku otwarcia programu CSP na licencje wieczyste daje Klientom możliwość większej elastyczności, w przypadku, gdy nie mogą przenieść licencji na platformę chmurową. Zaletą jest także bezterminowość umowy z Microsoft oraz jeden panel do zarządzania wszystkimi produktami tej marki.  CSP w wersji perpetual jest programem najbardziej zbliżonym do wyłączanego programu OPEN i daje Klientom najwięcej korzyści.  

Jeśli chcesz porównać wszystkie modele licencjonowania Microsoft, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie, gdzie możesz sprawdzić czym dokładnie różnią się wszystkie programy. Zobacz załącznik.

Sprawdź ofertę Microsoft!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Joanna Muszynska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.