0

Senetic w 28 edycji Computerworld TOP200!

Mamy świetną wiadomość! Kolejny raz pojawiliśmy się w zestawieniu Computerworld TOP200. Na liście Największych firm informatycznych w Polsce w 2018 roku | Branża IT figurujemy na 42 pozycji! To spory awans! Przypominamy, że rok temu pojawiliśmy się na 50 miejscu. Więcej informacji o zestawieniu TOP200 w dalszej części materiału! Zapraszamy!

W zestawieniu  Największych firm informatycznych w Polsce w 2018 roku zajęliśmy 42 miejsce. Dla przypomnienia przychód ze sprzedaży produktów i usług IT w 2018 roku wyniósł: 309 603 tys. zł natomiast w roku 2019 aż 382 870 tys. zł.

Według Raportu Computerworld TOP200 cyfrowa transformacja w Polsce jest wciąż w „powijakach”. Wzrosty są, jednak nie są to zachwycające dane. Przychody w sektorze IT wzrosły o 4,6% (2019), co oznacza że zbliżyły się do poziomu 68 mld zł. Warto dodać, że rok wcześniej wzrost wyniósł 7,1 zatem dynamika niestety obniżyła się dość znacząco. O lepszy wynik prawdopodobnie jeszcze trudniej będzie w tym roku, kiedy to pandemia koronawirusa obniżyła produktywność wielu firm, również tych z sektora IT.

Jeśli chodzi o usługi chmurowe, to w kategorii Najwięksi dostawcy usług w modelu cloud w 2019 roku zajęliśmy 17 miejsce!

Ciekawych danych dotyczących rozwoju usług chmurowych spodziewamy się w raporcie analizującym informacje z 2020 roku. Podczas pandemii koronawirusa wiele firm i placówek zdecydowało się przejść na pracę zdalną, inwestując w nowoczesne rozwiązania chmurowe. W tym sektorze spodziewamy się znaczących zmian w kontekście organizacji efektywnej pracy zdalnej.

Poniżej przedstawiliśmy miejsca, jakie zajęliśmy w poszczególnych kategoriach w 28 edycji Computerworld TOP200.

Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w 2019 roku

Od 2018 roku utrzymujemy pierwszą pozycję!

Najwięksi dostawcy sprzętu sieciowego w 2019 roku

Od 2018 utrzymujemy drugą pozycję!
Wyprzedza nas tylko CISCO Systems Poland.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.