0

Nowość w Senetic: UPSy medyczne i transformatory separacyjne Tripp Lite

Do oferty wprowadziliśmy unikalne rozwiązania firmy Tripp-Lite z zakresu zasilania awaryjnego przeznaczone do podtrzymania elektrotechnicznego sprzętu medycznego oraz medyczne separatory galwaniczne. Więcej szczegółów w materiale!

Firma powstała w 1922 w Stanach Zjednoczonych, co więcej staje się coraz bardziej rozpoznawalna w Europie. Tripp Lite posiada bardzo bogatą ofertę urządzeń, produkuje ponad 4000 tysiące produktów do zasilania i łączenia komputerów, sprzętu sieciowego oraz urządzeń elektronicznych. Ze względu na różnorodność oferty urządzenia Tripp Lite znajdują zastosowania w różnych branżach i sektorach gospodarki między innymi w:

 • szpitalach,
 • placówkach medycznych,
 • laboratoriach,
 • instytucjach rządowych,
 • placówkach edukacyjnych i naukowych,
 • przestrzeniach użyteczności publicznej,
 • lotniskach,
 • różnego rodzaju firmach i przedsiębiorstwach.

Nowoczesny sprzęt medyczny Tripp Lite

W przypadku sprzętu medycznego, który podłącza się do pacjenta przykładowo: elektrokardiograf (EKG), elektroencefalograf EEG, aparat USG  należy chronić zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Dlatego tak bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni sprzęt z certyfikacją medyczną. Pozostaje tylko pytanie jakie urządzenia stosować? Już podpowiadamy.

Celem ochrony pacjenta bardzo często w placówkach medycznych stosuje się transformator separacyjny, co w efekcie powoduje, że pacjent który został podłączony do fazy nie zostanie uziemiony przez przedmiot, który znajduje się w pobliżu lub dotyka przedmiotów łatwo przewodzących prąd. Obudowy UPSów Tripp Lite pokryte są PCV, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać je w czystości przez cały dzień, co w warunkach szpitalnych jest wręcz konieczne. Ponadto aby można było bezproblemowo zdezynfekować urządzenie przyciski zlokalizowane są za membraną, dzięki temu środki czyszczące nie dostaną się do środka urządzenia.

Duża część UPSów firmy Tripp Lite jest dostępna z bateriami litowymi LiFePo4, co pozwala na dłuższą eksploatację bez konieczności wymiany baterii. UPSy Tripp Lite posiadają certyfikat medyczny.

Ochrona sprzętu medycznego przed typowymi problemami z zasilaniem

Pod przysłowiową lupę wzięliśmy dwa urządzenia Tripp Lite. Na początek kilka najważniejszych informacji o funkcjonalnościach UPSa klasy medycznej SmartPro.

UPS SMX1200XLHGL

 • Pozwala na tworzenie kopii zapasowych dla krytycznych plików podczas awarii zasilania

UPS 230 V SmartPro klasy szpitalnej jest w pełni zgodny z przepisami UL 60601-1, co czyni go idealnym do zastosowania w placówkach medycznych. Umożliwia pracę z krótkimi awariami zasilania i daje wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zapisać pliki i zamknąć system w przypadku przedłużającego się zaniku zasilania.

 • Trwały akumulator LiFePhos z łatwością obsługuje do 10 000 cykli

UPS zawiera wymienną wewnętrzną baterię (LiFePhos), która zapewnia 30-krotną żywotność tradycyjnych akumulatorów ołowiowo-kwasowych (SLA). W trakcie normalnej pracy pochodzącej z zasilania sieciowego utrzymuje w pełni naładowany wymienny akumulator wewnętrzny, więc zasilanie rezerwowe będzie zawsze dostępne.

 • Łatwe do odczytania diody LED i raport alarmowy

Wskaźniki LED na panelu przednim monitorują najważniejsze informacje, takie jak moc baterii, przeciążenie, regulacja napięcia oraz niski poziom / wymiana baterii. W przypadku niskiego poziomu naładowania akumulatora, nadmiernego obciążenia i awarii zasilania rozlegnie się alarm dźwiękowy.

 • Zwalcza zakłócenia elektromagnetyczne, które mogą uszkodzić sprzęt

Różne źródła elektromagnetyczne i radiowe znajdujące się praktycznie w każdym domu i firmie mogą powodować zakłócenia w linii prądu przemiennego. Znane są jako EMI (zakłócenia elektromagnetyczne) i RFI (zakłócenia częstotliwości radiowej), szum linii jest częstą przyczyną problemów z wydajnością i może prowadzić do stopniowego uszkodzenia sprzętu, danych oraz powodować problemy z transmisją audio/ wideo. UPS zawiera technologię, która odfiltrowuje zakłócenia z linii, aby nie wpływały na sprzęt.

Transformator separacyjny IS1800HGDV

Może być skonfigurowany do pracy z napięciem podwyższającym, napięciem obniżającym lub napięciem przejściowym. Wraz z izolacją linii i ciągłym filtrowaniem szumów EMI / RFI stopień ochrony przed przepięciami wynosi 240 dżuli i tłumi nadmierne napięcie, aby skutecznie zapobiegać uszkodzeniu podłączonego sprzętu.

 • Chroni sprzęt przed zakłóceniami linii EMI / RFI
 • Automatycznie wyłącza wszystkie gniazda w przypadku przeciążenia
 • Wytrzymała metalowa obudowa zaprojektowana z myślą o częstym użytkowaniu w ruchliwym otoczeniu
 • Testowany zgodnie z ANSI / AAMI ES60601-1: 2005 + A2 + A1, IEC60601-1 3RD EDITION + A1, cAN / CSA-C22.2 NO. 60601-1: 14, CE, NOM.

Pytania?

Aby poznać ofertę marki Tripp Lite, odwiedź naszą stronę – znajdziesz tam szczegóły dotyczące parametrów i możliwości produktów.

Jeśli masz pytania i nie jesteś pewien, które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim środowisku, skontaktuj się z nami!

Kontakt do eksperta:

Wioletta Biela           
☏ +48 32 420 93 30
✉ Wioletta.Biela@senetic.com

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.