0

Rozwiązania AMD w Senetic. Nowość na polskim rynku!

Mamy dla Was kolejną dobrą wiadomość! Oferta amerykańskiego producenta procesorów jest już dostępna w Senetic. Jesteśmy obecnie jedną z nielicznych firm w Polsce, która oferuje rozwiązania AMD. Sprawdźcie koniecznie nowości, ponieważ stosunek jakość-cena naprawdę miło zaskakuje!

Advanced Micro Devices (AMD) powstało 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się tylko produkcją układów logicznych, natomiast już w 1975 roku zajęło się produkcją pamięci RAM. Siedem lat później AMD wystartowało z produkcją pierwszych procesorów. Dziś amerykańskiego producenta uznaje się za jednego z liderów na rynku CPU. Firma dostarcza rozwiązania zapewniające najwyższą wydajność oraz stabilność w infrastrukturze IT. AMD jest obecnie drugim na świecie producentem procesorów, których budowa oparta jest na architekturze x86.

Kolejny potentat z Doliny Krzemowej dołącza do naszej oferty, co jest sporym powodem do zadowolenia. AMD jest jedną z niewielu firm na świecie, której produkty łączą ze sobą wydajną grafikę z zaawansowanymi technologiami obliczeniowymi – mówi Mariusz Lasko, IT Product Manager w Senetic.

Urządzenia AMD z powodzeniem wykorzystywane są w technologii VR i AR, sztucznej inteligencji oraz w branży gier komputerowych i produkcjach filmowych. Firma współpracuje ze społecznością Open Source oraz z wiodącymi na rynku producentami oprogramowania, dzięki temu rozwiązania cechuje wysoka kompatybilność – podsumowuje ekspert.

Jakość ceniona w międzynarodowym środowisku

Firma została wyróżniona przez Komputer Świat w plebiscycie Tech Awards 2019 jako marka roku. Tytuł przyznano ze względu na uniwersalność procesorów, ponieważ ich środowiska wdrożeniowe są naprawdę zróżnicowane. Z procesorami AMD z powodzeniem można budować zaawansowane i wysokowydajne stacje robocze lub projektować złożone jednostki gamingowe.

Amerykańskie przedsiębiorstwo na rynku procesorów rok do roku osiąga imponujące wzrosty, wyprzedzając przy tym konkurencję. Według danych, które udostępniła firma badawcza Mercury Research ogólny udział AMD sektorze CPU wyniósł aż 18% w 2019 roku.

 

Potężne procesory do profesjonalnych zastosowań

Seria AMD Ryzen Threadripper

Procesory tej serii dedykowane są tym środowiskom, które przetwarzają obliczenia o różnym stopniu zaawansowania. Polecane są także do tych środowisk, w których obsługuje się profesjonalne oprogramowanie graficzne.

Seria AMD EPYC

Urządzenia przeznaczone do rozbudowanych centrów danych. Zapewniają optymalną równowagę między mocą a wydajnością. Dedykowane systemom jedno i dwuprocesorowym.

CPU AMD wyposażone są w technologię szyfrowanej wirtualizacji SEV. Dzięki niej każda maszyna wirtualna posiada indywidualny klucz szyfrowania. Jest to specjalny rodzaj zabezpieczeń, który pozwala zapobiegać atakom.

 

Kilka ciekawostek o AMD

  • Procesory doceniane w Hollywood

AMD Ryzen Threadripper udowodnił swoją moc i wydajność podczas pracy przy produkcjach hollywoodzkich, głównie w zakresie tworzenia zaawansowanych efektów specjalnych. Przykładem realizacji z zastosowaniem Ryzen Threadripper trzeciej generacji jest film Terminator: Dark Fate (2019).

 

  • Wybitne połączenie szybkości i mocy, czyli Formuła 1 i AMD

Przez ostatnie dziesięć lat AMD było partnerem Scuderia Ferrari. Na początku bieżącego roku producent zdecydował nie przedłużać kontraktu z Ferrari i rozpoczął współpracę z zespołem Mercedes-AMG Petronas. W ramach nowego partnerstwa logo AMD pojawi się na samochodach biorących udział w wyścigach Formuły 1 oraz na ubraniach kierowcy i jego zespołu.

 

  • Procesory oznaczone literą K

Istna perełka dla fanów DC Comics! „K” obecne np. w serii AMD K6 stanowi bezpośrednie i w pełni zamierzone nawiązanie do kryptonitu – substancji, która jako jedyna mogła zranić Supermana. To ukryta aluzja do Intela, który w czasie powstania serii AMD K6 panował na rynku procesorów 😊

 

  • Rekordy w overclocking

To właśnie na procesorze amerykańskiego producenta w 2012 roku ustanowiono rekord świata w tzw. podkręcaniu procesora. Osiągnięto wtedy pamiętny wynik – 8709.06 MHz!

W sieci można znaleźć wiele testów z „podkręcania” potwierdzających wysoką moc i wydajność procesorów AMD różnych serii.

 

Wybierz procesor spełniający Twoje wymagania!

Aby poznać ofertę AMD, zerknij na naszą stronę – znajdziesz tam szczegóły dotyczące parametrów i możliwości produktów. Jeśli masz pytania i nie jesteś pewny, które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim środowisku, skontaktuj się z naszym ekspertem, złapiesz go:

☏ +48 32 420 93 52

[email protected]

Avatar

Senetic.pl

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.