1

Windows 9 Threshold – jeden system operacyjny od Microsoft dla wszystkich urządzeń

Microsoft WPC 2014 - Satya NadelaNa wtorkowej konferencji dotyczącej kwartalnych wyników finansowych firmy, szef Microsoftu Satya Nadella mówił między innymi o planach firmy dotyczących kolejnej wersji systemu operacyjnego Windows – określanego roboczo nazwami Windows 9 lub Windows Treshold. Choć Nadella nie ujawnił wielu szczegółów na temat nowego produktu, dowiedzieliśmy się że planowane jest porzucenie tworzenia osobnych systemów dla różnych urządzeń jak to ma miejsce obecnie (Windows dla PC i tabletów, Windows Phone oraz Xbox One) i opracowanie jednego, zunifikowanego systemu Windows, który obsłuży ekrany każdej wielkości.

windows 9 menu start

Nieoficjalny zrzut ekranu prezentujący wygląd Menu Start w Windows 9

Powrót Menu Start

Wśród zmian których można spodziewać się w kolejnym Windowsie najczęściej wymieniany jest powrót menu Start. Niedawno w sieci pojawiły się zrzuty ekranu wersji developerskich. Wszystko wskazuje na to, że w Windows 9 menu Start będzie połączeniem klasycznych rozwiązań znanych choćby z wersji XP czy 7 z elementami Modern UI – tzw. kafelkami – z Windows 8, dzięki czemu zyska wiele dodatkowych funkcjonalności.

Niektóre z elementów będą aktualizowane na bieżąco (wiadomości, poczta email, pogoda), a wiele wskazuje na to, że użytkownik otrzyma szerokie możliwości personalizacji wyświetlanych elementów.

Premiera nowego systemu spodziewana jest na przełomie 2. i 3. kwartału 2015. Wcześniej planowane są jeszcze 2 duże aktualizacje systemu Windows 8.

Wypowiedź szefa Microsoftu w którym mówi o planach dotyczących kolejnej edycji systemu Windows i odpowiada na dotyczące jej pytania możecie posłuchać poniżej:

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.