0

Veronym: prewencja lepsza niż detekcja 

Dynamiczna prewencja jest możliwa tylko wtedy, gdy różnego rodzaju cyberzabezpieczenia harmonijnie ze sobą współgrają. Dzięki modelowi SaaS taki poziom ochrony IT jest dostępny dla każdej firmy, nawet jednoosobowej.

 

Cyberprzestępczość stała się w ostatnich latach biznesem dwukrotnie bardziej dochodowym niż handel narkotykami. Jak wynika z raportu firmy Cisco Systems, statystyczna firma jest atakowana ponad 8,3 tys. razy w ciągu swojego funkcjonowania. W grę wchodzą nie tylko bezczelne kradzieże środków z firmowych kont, ale również wyłudzenia i szantaże, a nawet cyber-zemsta, czyli ataki na zamówienie konkurencji. 

raporcie Cyber-ruletka po polsku eksperci PwC wskazują, że najczęstszym źródłem incydentów związanych z bezpieczeństwem (33%) są… pracownicy. Okazuje się bowiem, że przesłany na firmową skrzynkę plik pdf z rzekomą ofertą lub link do strony potencjalnego kontrahenta może okazać się sprytną pułapką zastawioną przez cyberprzestępcę.  

Źródło: Cyber-ruletka po polsku


Mądry biznesmen przed szkodą
 

Zarówno większe, jak i mniejsze firmy stosują już od dawna rozwiązania wykrywające zagrożenia w sieci. Jednak sama detekcja zagrożeń to stanowczo za mało.

– Co z tego, że konduktor wykryje pasażera, który jedzie nie tym pociągiem, którym chciał, i w dodatku bez biletu? Gdy maszyna ruszy ze stacji, jest już za późno na reakcję – tłumaczy Mateusz Olszewski, ekspert firmy Veronym, dostawcy kompleksowej usługi cyberochrony firmy w modelu SaaS. – Znacznie lepiej jest wykrywać potencjalny problem jeszcze zanim dojdzie do jego wystąpienia. Przykładowo, dzięki kontroli dokumentów na lotnisku problemy z pasażerami zdarzają się dużo rzadziej niż w przypadku pociągu. Podobnie sprawa ma się z cyberbezpieczeństwem – puentuje Olszewski.

Skuteczna prewencja przez synergię 

Jak tłumaczy ekspert firmy Veronym, prewencja w cyberbezpieczeństwie polega na zabezpieczeniu firmy przed atakami z zewnątrz poprzez skupienie na najważniejszych systemach i aplikacjach, które są newralgiczne dla działania firmy, i odseparowanie innych elementów od głównego nurtu przepływu informacji. Rozwiązania prewencyjne chronią również przed konsekwencjami niefrasobliwego zachowania pracowników.
Nawet jeśli pracownik bez zastanowienia kliknie w podejrzany link lub otworzy podejrzany plik, akcje te zostaną zablokowane przez cyberochronę, tym samym udaremniając atak. 

– Najlepsze zabezpieczenie przed zagrożeniami daje ochrona wielopłaszczyznowa, wykorzystująca najlepsze dostępne technologie w sposób zintegrowany. To ich synergia daje tak wysoki stopień ochrony prewencyjnej, zwłaszcza w obliczu zróżnicowanych kategorii ataków – podkreśla Mateusz Olszewski. 

Wypróbuj Veronym za darmo przez 3 miesiące 

Usługa Veronym gwarantuje bezpieczeństwo zarówno w warstwie sieci, jak i bezpośrednio na urządzeniu dostępowym użytkownika, dzięki zaawansowanemu filtrowaniu sieci oraz plików i danychwykrywaniu anomalii zachowań czy zastosowaniu opartego na AI systemu wykrywania i reagowania. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie zagrożeniom w czasie rzeczywistym, zanim wystąpią realne szkody w atakowanym systemie.  

Elastyczność i skalowalność ochrony IT w modelu SaaS umożliwia maksymalną optymalizację kosztów, w zgodzie z profilem działalności i sposobem jej funkcjonowaniaWięcej o zaletach cyberbezpieczeństwa w modelu usługowym i o samej usłudze Veronym dowiesz się z naszego webinaru z udziałem Mateusza Olszewskiego. 

 

Veronym oferuje możliwość testowania usługi przez 14 dni zupełnie bez zobowiązań.

W Senetic dostajesz więcej: usługa Veronym Essential Package jest dostępna na 3 miesiące za darmo dla wszystkich, którzy zakupią u nas dowolny pakiet Office 365. 

Szczegóły tutaj. 

 

Eksperci do Twojej dyspozycji  

Masz więcej pytań dotyczących skutecznej ochrony? Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie!  

☏ +48 32 420 92 44

✉ [email protected]


  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Senetic.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.