0

Veronym: cyberbezpieczeństwo jako inwestycja

Pojedynczy atak hakerski może bezpowrotnie zniszczyć wypracowywaną przez lata pozycję rynkową firmy. Inwestując w nowoczesne narzędzia ochrony, biznes kupuje sobie spokojny sen, dokładnie tak, jak w przypadku zakupu polisy ubezpieczeniowej.

Jak wskazuje Raport Cyberbezpieczeństwa: Trendy 2019, ponad 48 proc. polskich przedsiębiorców zamierza w tym roku zwiększyć wydatki na bezpieczeństwo IT. Ten trend już dawno przestał zaskakiwać.

Współczesne biuro jest non-stop online, a niektóre urządzenia, np. telefony, nie przechodzą w stan offline nawet po godzinach. Przejęcie kontroli nad chociażby jednym urządzeniem firmowym, niekoniecznie serwerem, jest dla hakera jak otwarte drzwi do całego biura. Nic dziwnego zatem, że dla przedsiębiorców najwyższej klasy zabezpieczenia są traktowane równie poważnie jak polisa ubezpieczeniowa na wypadek kradzieży czy pożaru.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Bycie dobrze chronionym jest dla przedsiębiorcy ściśle związane z jego reputacją i kondycją finansową, bezpieczeństwo IT nabiera więc ogromnego znaczenia. Od niedawna na rynku dostępne są oferty tak zwanych cyber polis. Ich zadaniem jest ochrona na wypadek przerwy w prowadzeniu działalności, spowodowanej cyberatakiem i wynikającą z niej awarią systemu komputerowego firmy. Ubezpieczyciel pokrywa koszty odzyskania utraconych danych elektronicznych, zakupu nowego czy usunięcia złośliwego oprogramowania oraz oferuje odszkodowanie na wypadek wstrzymania działalności firmy. Tylko kto zwróci koszty nadszarpniętej reputacji i zaufania klientów?

– Tego typu dóbr niematerialnych, które stanowią o przewadze biznesowej nie da się ani wycenić, ani zrekompensować. W dzisiejszych czasach, jeśli poważnie i długofalowo myślimy o obecności na rynku, wręcz nie możemy sobie pozwolić na brak profesjonalnej ochrony infrastruktury informatycznej – mówi Mateusz Olszewski z firmy Veronym. – Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia rozsądek podpowiada, że gdyby do ataku doszło, straty będą znacznie większe niż nakłady na zabezpieczenia z wielu poprzednich lat, więc bilans firmy, która dysponuje pełną gamą zabezpieczeń zawsze wyjdzie w takim przypadku na plus – zauważa ekspert Veronym.

Ile kosztuje abonament na spokojny sen?

Mniejsze firmy, które nie mogą sobie pozwolić na utrzymanie ludzi oraz infrastruktury zapewniającej odpowiedni poziom ochrony sieci i sprzętu coraz częściej inwestują w skalowalną usługę cyberbezpieczeństwa opartą na chmurze. Przykładem takiego rozwiązania jest Veronym. Jest to usługa, w skład której wchodzi wachlarz różnorodnych technologii, szereg specjalistów IT security oraz procesy stałego nadzoru nad środowiskiem dobrane zgodnie z potrzebami klienta i wykorzystywane w elastycznym, skalowalnym modelu SaaS.

Szczegółowe wyliczenia nie pozostawiają wątpliwości: model abonamentowy jest niezwykle korzystny w porównaniu z zakupem rozwiązań in-house, ponieważ nie wymaga żadnych nakładów inwestycyjnych. Veronym nie wymaga ani zakupu nowego, dedykowanego sprzętu, ani przeprowadzenia złożonego wdrożenia, a tym bardziej zatrudnienia i utrzymywania dodatkowych specjalistów. Szczegółowe zestawienie znajduje się poniżej:

źródło: Veronym

Jak wynika z wyliczeń ekspertów Veronym, rozwiązanie abonamentowe jest szczególnie korzystne dla MŚP. Firmie zatrudniającej 30 pracowników pozwala zaoszczędzić ponad 83% kosztów cyberbezpieczeństwa. W przypadku firmy, która ma 60 pracowników, ale już dwa oddziały, oszczędności sięgają ok. 70%, a przedsiębiorstwo z trzema oddziałami, zatrudniające 90 pracowników może liczyć na ok. 60% mniejsze wydatki. Duże firmy i korporacje, które stać na zatrudnienie własnych zespołów ds. bezpieczeństwa również mogą zaoszczędzić. Z wyliczeń Veronym wynika, że oszczędności firmy 400-osobowej, działającej w pięciu lokalizacjach sięgają aż 40%.

– Projektując naszą usługę Veronym staraliśmy się, żeby właściwie każda firma mogła korzystać z naszego modelu bezpieczeństwa, zarówno jednoosobowa jak i przedsiębiorstwo zatrudniające tysiące osób – podkreśla Mateusz Olszewski. – Dzięki tak przyjaznemu modelowi roczny koszt bezpieczeństwa najwyższej klasy kosztuje w przeliczeniu na użytkownika tyle, ile jedna duża kawa – podsumowuje ekspert Veronym.

Firmom zainteresowanym kompleksową ochroną sieci i użytkowników polecamy najnowszą promocję: przy zakupie dowolnego pakietu Office 365 w Senetic otrzymasz usługę Veronym Essential Package na 3 miesiące za darmo. Szczegóły tutaj. Więcej o korzyściach modelu usługowego w zakresie cyberbezpieczeństwa w firmie oraz samej usługi Veronym dowiesz się z naszego webinaru.

 

Eksperci do Twojej dyspozycji  

Masz więcej pytań dotyczących skutecznej ochrony? Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie!  

☏ +48 32 420 92 44

✉ [email protected]

Avatar

Senetic.pl

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.