0

Veronym: cyberbezpieczeństwo MŚP w modelu SaaS

Bezpieczna firma, czyli jaka? Taka, która stosuje kompleksowy model wzajemnie uzupełniających się zabezpieczeń. Korzystanie z najnowszych technologii przy zachowaniu rozsądnego poziomu kosztów umożliwia chmurowy model usługowy oferowany przez Veronym.

Rynek cyberzagrożeń rozwija się tak samo, jak technologia, którą atakuje. Prymitywne ataki przeprowadzane za pomocą wirusów w latach 90. ewoluowały w przejmowanie kontroli nad cyfrowym środowiskiem za pomocą ransomware czy phishingu. Obecnie wyłudzenia okupu od firm stały się dwukrotnie bardziej opłacalne niż handel narkotykami, a procederem tym zajmują się świetnie zorganizowane zespoły inżynierów i developerów nastawionych na brutalną monetyzację swoich działań. 

 

Małe firmy na celowniku hakerów 

Od kilku lat coraz bardziej łakomym kąskiem dla hakerów są mikro-, małe i średnie firmy. Nie dysponują one tak wysokim poziomem zabezpieczeń jak korporacje i jednostki rządowe, a jednocześnie mają na tyle duże obroty i cenne dane, że atak się opłaca. Jego skutki mogą być opłakane dla firmy: nie tylko paraliż działalności, ale również szkody na wizerunku, a w dalszej perspektywie – potencjalne konsekwencje prawne ze strony poszkodowanych. 

 

Bezpieczeństwo w abonamencie 

Okazuje się jednak, że wdrożenie kompleksowej polityki cyberbezpieczeństwa na najwyższym dostępnym poziomie jest obecnie możliwe również w sektorze MŚP. Umożliwia to kompleksowa chmurowa usługa oferowana przez Veronym. 

W przeciwieństwie do pojedynczych rozwiązań (np. antywirus, VPN), które zabezpieczają poszczególne obszary działalności firmy w sieci, usługa Veronym to wachlarz różnorodnych technologii dobranych zgodnie z potrzebami klienta i wykorzystywanych w elastycznym, skalowalnym modelu SaaS 

Veronym oferuje nie tylko codzienna ochronę sieciową oraz jej analizę pod kątem ataków zero-day. Usługa zabezpiecza firmę przed przejęciem kontroli z zewnątrz i oferuje narzędzia do wykrywania różnorodnych anomalii oparte na algorytmach wykorzystujących uczenie maszynowe. 

Veronym zabezpiecza firmę również pod względem prawnym. Oferowane w usłudze raporty bezpieczeństwa pozwalają wykazać, że firma zastosowała najwyższej klasy środki przeciwdziałające naruszeniu danych, zgodnie z wymogami RODO. 

 

Koszty przyjazne dla firmy 

Usługa Veronymuwalnia firmę od konieczności inwestowania w drogi sprzęt i ekspercką wiedzę specjalistów od bezpieczeństwa informatycznego. Dzięki elastyczności i skalowalności usługi można dostosować ochronę IT do profilu działalności i sposobu funkcjonowania firmy oraz liczby jej pracowników. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna: Veronym wykorzystuje wiele wiodących technologii w sposób zautomatyzowany i skoordynowany, niwelując trudności typowe w przypadku korzystania z rozwiązań pochodzących od wielu dostawców. 

Więcej o zaletach cyberbezpieczeństwa w modelu usługowym i o samej usłudze Veronym dowiesz się z naszego webinaru z udziałem eksperta ds. bezpieczeństwa Veronym, Mateusza Olszewskiego. 

Firmom zainteresowanym kompleksową ochroną sieci i użytkowników polecamy najnowszą promocję: przy zakupie dowolnego pakietu Office 365 w Senetic otrzymasz usługę Veronym Essential Package na 3 miesiące za darmo. Szczegóły tutaj. 

 

Eksperci do Twojej dyspozycji  

Masz więcej pytań dotyczących skutecznej ochrony? Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie!  

☏ +48 32 420 92 44

✉ [email protected]

Avatar

Senetic.pl

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.