0

Zapory sieciowe Zyxel USG i ATP Zyxel

W ostatnim artykule z cyklu podkreślaliśmy, że zapory sieciowe są podstawą bezpiecznej sieci. Przedstawiliśmy funkcjonalności serii VPN oraz NSG. Pierwszą część znajdziecie tutaj. Natomiast w tej publikacji przybliżymy szczegóły oraz możliwości serii USG i ATP. Chcemy podkreślić, że Aleksander Styś ekspert z firmy Zyxel współpracował z nami podczas pracy nad tym materiałem.

 

Seria bram USG – pełna obsługa wszystkich funkcji UTM potrzebnych do ochrony przed zagrożeniami

Seria bram USG to flagowe rozwiązanie firmy Zyxel. Zarządzane są one w standardowy sposób, czyli z poziomu adresacji IP. Posiadają również wszystkie funkcje, w które wyposażona jest seria Zyxel VPN: MultiWAN (load ballancing/faillover), HA PRO (od modelu USG110 wzwyż), VPN (IPSEC / L2TP over IPSEC / SSL VPN) czy kontroler WiFi.

Tym co je wyróżnia jest bogaty zestaw funkcji zabezpieczających takich jak Anty Virus, Filtr Treści 2.0 z opcją Safe Search, Anty Spam, IDP (Intrusion Detection & Prevention), Application Patrol i Inspekcja SSL od (USG110 wzwyż). Szerokie spektrum możliwości konfiguracji bramy pozwalają odpowiednio zabezpieczyć sieć komputerową przed atakami z zewnątrz, a także efektywnie regulować i kontrolować ruch, który się w niej odbywa.

Dodatkowo modele USG20-VPN/USG40 i USG60 posiadają warianty z wbudowanym punktem dostępowym, a modele od USG110 wzwyż możliwość odblokowania licencji Hot-Spot, która pozwala w zaawansowany sposób zarządzać siecią dla gości.

W serii USG mamy obecnie dostępnych 9 modeli różniących się od siebie konfiguracją portów oraz wydajnością. GUI interfejsu USG dostępne jest w wersji demo do przetestowania pod linkiem https://usg110demo.zyxel.com/

 

Seria bram ATP (Advanced Threat Protection) – analizuje i wykrywa nieznane zagrożenia, stale zapobiegając atakom typu zero-day  

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć sieci użytkowników, do rozwiązań zabezpieczających stosowanych w serii Zyxel USG została dodana technologia, która pozwoli obronić się przed tzw. atakami dnia zerowego.

Standardowy UTM analizując ruch opiera się na bazach zagrożeń, wewnętrznych lub dostarczanych przez firmy zewnętrzne (w przypadku Zyxel są to BitDefender, Cyren i Trend Micro). Jednak zanim dane zagrożenie zostanie zidentyfikowane i dodane do takiej bazy mija mniej lub więcej czasu. W tym okresie nasza sieć jest podatna na ten niezidentyfikowany jeszcze atak. Rozwiązaniem tego problemu jest technologia Sandboxing (dostarczana dla Zyxel przez firmę LastLine), która w odseparowanym środowisku symulującym rzeczywistą sieć pozwala na nieinwazyjną dla właściwego systemu weryfikację nieznanych plików. Przypomina to inkubację mikroorganizmów w bezpiecznych warunkach laboratorium. Podobnie jak mikroby na szalce Petriego, nieznane pliki mogą rozwijać się, ujawniając swoją prawdziwą naturę.

Kolejnym krokiem naprzód jest analityka prowadzona przez sztuczną inteligencję i wykorzystanie chmury do globalnej aktualizacji bazy zagrożeń. W momencie jak jedna z bram ATP wykryje nowe zagrożenie informacja o nim wysyłana jest do wszystkich bram ATP podłączonych do sieci. W ten sposób tworzymy system wzajemnie uczących się od siebie urządzeń. Aktualnie w ofercie dysponujemy trzema bramami, ATP 200/500/800 różniących się od siebie konfiguracją portów i wydajnością.

 

Podkreślaliśmy to już w ostatniej publikacji, niemniej jednak warto przypomnieć, że firmie Zyxel od 15 lat przyznawany jest certyfikat ICSA Labs. To wyróżnienie otrzymują firmy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa informacji. Klienci cenią 5-letnią gwarancję na wszystkie bramy Zyxel z rodziny ZyWall (seria ATP, USG, NSG, VPN) oraz serwis wymiany urządzeń NBD w cenie.

 

Pytania?

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę, porównajcie parametry proponowanych wyżej urządzeń,  a w razie dodatkowych pytań skontaktujcie się z nami. Marek Noga – odpowiedzialny za rozwiązania marki Zyxel jest dostępny pod numerem telefonu +48 32 420 93 11 i mailem Marek.Noga@senetic.com.

 

Twoje zdanie jest dla nas ważne!

Bardzo zachęcamy do pozostawienia w komentarzach pod naszym artykułem informacji o czym byście chcieli przeczytać nowy wpis. Chcemy dzielić się z naszymi czytelnikami cenną wiedzą i wskazówkami, dlatego bardzo chętnie przyjmiemy wszelkie propozycje i tematy z Waszej strony. 😊

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.