0

Zapory sieciowe Zyxel – profesjonalna ochrona i bezpieczeństwo dla Twojego biznesu

Ochrona sieci firmowej i danych w niej się znajdujących to obecnie jedno z największych wyzwań stojących przed administratorami. Niezależnie od wielkości organizacji, na styku Twojej infrastruktury i sieci zewnętrznej powinno znaleźć się rozwiązanie, które skutecznie pomoże Ci walczyć z dynamicznie pojawiającymi się zagrożeniami. Takim rozwiązaniem są zapory firmy Zyxel. Aleksander Styś ekspert z firmy Zyxel współpracował z nami podczas pracy nad tym materiałem.

 

Rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Zyxel jako producent, który dostarcza kompleksowe rozwiązania sieciowe w swojej ofercie ma kilka wariantów bram zabezpieczających. Dzięki szerokiemu portfolio Klienci mogą wybrać urządzenie idealnie dopasowane do potrzeb ich organizacji, sposobu zarządzania siecią oraz zaplanowanego budżetu. Zyxel oferuje aktualnie 4 serie urządzeń– od tych, których funkcjonalności są wystarczające dla małego przedsiębiorstwa po zaawansowane bramy wyposażone w nowoczesne algorytmy uczenia się maszynowego.

 

Seria VPN – Firewall trzeciej generacji o zwiększonej wydajności

 

W ramach tej serii dostępne są 3 urządzenia- VPN50/100/300 o różnej konfiguracji portów, wydajności i liczbie jednocześnie obsługiwanych połączeń.  Jest to podstawowa zapora klasy biznesowej oparta na technologii SPI (Stateful Packet Inspection), która umożliwia filtrowanie przychodzących nagłówków pakietów na bazie wcześniej ustalonych reguł. Dodatkowo w cenę urządzeń z tej serii wliczona jest roczna licencja Filtrowania Treści (Content Filtering), dzięki której będziemy mieli możliwość zablokowania dostępu do stron www z potencjalnie niebezpieczną czy niepożądaną treścią.

Połączenia VPN realizowane są w oparciu o protokół IKEv2 oraz szyfrowanie SHA-2. W przypadku bardzo rozbudowanych sieci połączeń zdalnych niewątpliwym ułatwieniem będzie funkcja SD-WAN, na którą roczną licencję również dostajemy w cenie urządzenia.

Sprzęt umożliwia też skonfigurowanie kilku łącz WAN z opcją failover (WAN/VPN), co jest szczególnie przydatne w przypadku utraty dostępu do Internetu od jednego z dostawców.

Dodatkowo wszystkie bramy z serii VPN wyposażone są w kontroler sieci bezprzewodowej, a modele VPN100 i VPN300 wspierają tryb pracy HA Pro (Active-Passive).


Seria NSG – wygodne zarządzanie za pośrednictwem platformy Zyxel Nebula

 

Wyróżnikiem serii NSG jest zarządzanie poprzez NCC – Panel Sterownia Nebula. Dostępny z poziomu przeglądarki internetowej kontroler w sposób niezwykle wygodny i bardzo prosty umożliwia nam konfigurowanie i monitorowanie działania naszego urządzenia z każdego miejsca na świecie. Wystarczy się zalogować i z poziomu intuicyjnego interfejsu graficznego możemy weryfikować i zmieniać ruch na bramie, konfigurować połączenia VPN i ustalać polityki routingu. W cenie urządzeń z tej serii jest również roczny pakiet licencji antywirusa, filtra treści oraz IDP. W ramach serii NSG dostępne są 4 urządzenia o różnym stopniu wydajności – NSG50/100/200/300.

 

Dlaczego można zaufać zaporom sieciowym Zyxel?

Zapory sieciowe Zyxel z serii VPN i NSG to produkty przeznaczone dla biznesu. Wszystkie bramy z rodziny ZyWall objęte są 5-letnią gwarancją oraz serwisem wymiany sprzętu w cenie. Rozwiązania te są znane i szanowane na całym świecie. Przyczyniły się do skutecznej ochrony danych setek użytkowników. Wyrazem zaufania do rozwiązań producenta jest przyznawany od 15 lat certyfikat ICSA Labs, który otrzymują dostawcy za znakomite osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa informacji.

 

Już wkrótce kolejny artykuł z cyklu!

Chcemy poinformować, że już wkrótce na naszym blogu pojawi się kolejny artykuł – tym razem o serii USG oraz ATP. Bądźcie na bieżąco i odwiedzajcie naszego bloga, w ten sposób na pewno nie przegapicie równie ciekawego materiału. Zapewniamy, że przedstawimy w nim wiele interesujących faktów.

 

Masz pytania?

Jeśli zainteresowały Cię funkcjonalności serii VPN lub NSG Zyxel i chcesz odświeżyć swoją infrastrukturę, zajrzyj do nas na https://www.senetic.pl/zyxel/. Zachęcamy do kontaktu, nasz ekspert chętnie pomoże wybrać odpowiedni sprzęt. Jest dostępny pod numerem +48 32 420 93 11 i mailem Marek.Noga@senetic.com.

 

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.