0

Windows Server – łącz lokalne środowiska z platformą Azure


W tym tygodniu na blogu dzielimy się informacjami o 
Windows Server, który właśnie pojawił się w naszej ofercie. Wpis szczególnie polecamy administratorom środowisk informatycznych, dla których stały i bezpieczny dostęp do aplikacji jest kluczowym aspektem codziennej pracy. Zatem jeśli chcesz, aby nowoczesne narzędzia wspierały rozwój Twojej firmyzapoznaj się z systemem Windows Server. 

Windows Server to system operacyjny, który został przygotowany do pracy w chmurze. Jednocześnie wspiera tradycyjne aplikacje działające lokalnie (on premises). Jego wdrożenie umożliwia szybką i bezproblemową migrację danych do chmury obliczeniowej. Innowacyjne rozwiązania inspirowane platformą Azure usprawniły funkcjonowanie infrastruktury IT oraz przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa.

 

Windows Server w subskrypcji. Dodatkowe korzyści w Azure 

Microsoft oferuje klientom korzystną finansowo subskrypcję na WS oraz User CAL/Device CAL. Wyjaśniając – licencja dostępowa Device CAL przypada na urządzenie, natomiast User CAL na użytkownika (więcej informacji na ten temat na stronie Microsoftu). Można ją zakupić w wersji na rok, lub w wersji na trzy lata (płatność zawsze z góry). Taki zakup upoważnia każdego do korzystania z aktualizacji, do których ma się stały i nieograniczony dostęp. Warto podkreślić, że jeśli już jesteśmy posiadaczami odpowiedniej licencji WS, możemy korzystać z niższych cen w Azure za wirtualne maszyny. Mowa tu o standardowej licencji Windows Server z Software Assurance lub standardowej subskrypcji WS. Zakupione licencje (subskrypcyjne) mogą być użyte na dwa sposoby:  

 • na maszynach wirtualnych w Azure 
 • na serwerach lokalnych.  

 

Windows Server – dlaczego warto skorzystać?

Firmy z roku na rok rozwijają się coraz szybciej, dążą do ulepszeń w sferze informatycznej i szukają sprawdzonych rozwiązań. Windows Server to bezpieczne narzędzie, które ułatwia przeniesienie rozbudowanej infrastruktury serwerowej do chmury. Poniżej kilka argumentów, dlaczego warto wybrać do tego procesu akurat to rozwiązanie: 

 • Nano Server. Spróbuj prostszych metod implementacji!
  Wykorzystanie opcji Nano Server oraz technologii kontenerów systemu Windows sprawia, że proces implementacji jest bezproblemowy i szybki. Ponadto uruchomienie aplikacji opartych na chmurze jest znacznie ułatwione.  Nano Server może być zarządzany tylko zdalnie. Warto podkreślić, że obsługuje wyłącznie 64 bitowe aplikacje. Jest zoptymalizowany, aby przy minimalnym wykorzystaniu zasobów zapewnić efektywną pracę. 
   
 • Docker. Nie stosuj wirtualizacji – zastosuj konteneryzację!  
  Narzędzie zdobywa popularność, szczególnie w tych środowiskach, w których korzystanie z chmury jest na porządku dziennym. Docker odróżnia się od wirtualizacji tym, że aplikacja może zostać uruchomiona w tak zwanym kontenerze bez konieczności naśladowania innego systemu.
   
 • Rozwinięte centrum danych i wysoka elastyczność. Działaj swobodnie w cyfrowym środowisku! 
  Możesz rozwijać swoje centrum danych przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy! Klient, który wybiera licencję na trzy lata może zdecydowanie więcej zaoszczędzić niż ten, który wybiera licencję roczną. W zależności od wybranej opcji (licencja trzyletnia), można liczyć się z oszczędnościami rzędu nawet 40%. Oprócz tego praca w systemie jest prosta i bezawaryjna dzięki technologiom inspirowanym na Microsoft Azure. Wysoce elastyczne środowisko pracy ułatwia przeprowadzanie wdrożeń, konfiguracji i implementacji. 
   
 • Storage Replica – szybkie odtwarzanie danych. Ciesz się bezproblemową pracą po awariach!
  Replika Magazynu (Storage Replica) powstała po to, by odtwarzać dane po awarii. Głównie w sytuacji, kiedy potrzebny jest natychmiastowy dostęp do ostatniego backupu. Dzięki tej funkcjonalności masz pewność, że Twoje dane nie znikną bezpowrotnie 🙂 
   
 • Storage Spaces Direct – rozwiązanie, które wciąż ewoluuje. Poszerz swoją wiedzę o elastycznych układach!
  Odtąd można tworzyć storage o bardzo wysokiej dostępności (podłączenie dysku bezpośrednio do każdej maszyny). Dzięki temu można stworzyć sprawny i elastyczny układ bez współdzielonych zasobów.
   
 • Wysoki poziom zabezpieczeń. Nie martw się zagrożeniami! 
  Potencjalne ryzyka zostają zmniejszone do minimum, dzięki wbudowanym warstwom ochronnym. Twoje środowisko lokalne będzie chronione przed wszelkimi niebezpieczeństwami, które mogą zagrozić jego stabilności. 

 

A co w tym temacie doda nasz ekspert?  

Warto zainteresować się niedawno udostępnionymi licencjami na Windows Server w formie subskrypcji. Wygodna płatność za rok lub 3 lata z góry pozwala na uzyskanie dużych oszczędności oraz ciągły dostęp do aktualizacji, jak w przypadku posiadania pakietu Software Assurance. Licencje możemy użyć zarówno w chmurze, jak i on-premises. Co ważne – używając WS w chmurze Azure nie potrzebujemy licencji dostępowych CAL. Dzięki takiej możliwości możemy sporo zaoszczędzić – podkreśla Krystian Mularczyk, Cloud Solutions Project Manager.  

 

Wsparcie specjalistów

By poznać pełną ofertę Windows Server, zerknij na naszą stronę – znajdziesz tam wiele przydatnych szczegółów dotyczących produktu. Jeśli masz pytania lub wątpliwości nasi specjaliści z pewnością pomogą i chętnie doradzą. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 32 420 92 40 lub napisz maila na adres azure@senetic.pl.
Do usłyszenia 🙂 !

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Luiza Urbańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.