0

Trendy IT na 2019: chmura coraz bardziej popularna

Wnioski z raportu firmy badawczej IDC nie pozostawiają wątpliwości co do kierunków rozwoju w obszarze IT dla MSP na rok 2019: cyfrowa transformacja czeka każdą firmę, bez względu na wielkość. Ale jakie kroki podjąć? Przeczytaj najważniejsze wskazówki.

Nie trzeba eksperta, aby zauważyć, że cyfrowa gospodarka coraz bardziej się umacnia. Stopień digitalizacji biznesu będzie nadal rosnąć, bez względu na globalne zawirowania – zarówno pod względem rynkowym, jak i organizacyjnym. Oczywiście MŚP nie mogą sobie pozwolić na to, by pozostać z tyłu. Przeczytajcie o trendach, które zasługują na największą uwagę z perspektywy innej niż korporacyjna, w oparciu o raport „IDC FutureScape: Worldwide IT Industry 2019 Predictions”.

Dołącz do cyfrowego ekosystemu

Według IDC, do 2022 r. ponad 60% globalnego PKB będzie związane z cyfryzacją, a wzrost w każdej branży będzie wspomagany cyfrowymi rozwiązaniami wspierającymi ofertowanie, prowadzenie działań operacyjnych i komunikację. Przewidywane wydatki na IT w latach 2019-2022 mają wynieść prawie 7 mld USD. Według IDC, aby dobrze się rozwijać, organizacje każdej wielkości muszą budować „cyfrowo natywne” środowiska IT. 90% z nich tak właśnie postąpi i stworzy cyfrowe ekosystemy, zwane przez IDC technologiami trzeciej platformy, co pochłonie ok. 75% firmowego budżetu IT.

Biznes coraz bardziej inteligentny

Według ekspertów IDC sposób, w jaki organizacje dostarczają produkty i usługi będzie jeszcze bardziej ukierunkowany na zaawansowane rozwiązania. Trend wyraźnie zmierza do coraz bardziej zoptymalizowanego czy wyspecjalizowanego środowiska IT, interfejsy wykorzystujące sztuczną inteligencję i automatyzację procesów. Według IDC do 2022 r. ponad 40% wdrożeń chmury w organizacji obejmie rozproszone zasoby IT, a 25% urządzeń i systemów końcowych będzie wykorzystywać algorytmy AI. Oczekuje się również, że na przełomie roku 2022 i 2023 pojawi się 500 milionów nowych aplikacji, tyle samo, ile zbudowano w ciągu ostatnich 40 lat, a 35% wszystkich aplikacji będzie produkowanych w chmurze.

Chmura coraz większa i bardziej skonsolidowana

Jak twierdzą eksperci z IDC, w nadchodzących latach rynek chmury będzie się coraz bardziej konsolidował. Przewidywany trend przeciwny będzie obejmował zintegrowane narzędzia i strategie hybrydowe/wielokanałowe. Zdaniem ekspertów IDC zintegrowana strategia zarządzania hybrydą/multicloud stanie się w ciągu najbliższych trzech lat umiejętnością kluczową. Brak zintegrowanej strategii spowoduje wykorzystanie zasobów poniżej możliwości, ograniczy dostęp do najlepszych innowacji technologicznych, wydłuży identyfikację problemów i czas rozwiązywania problemów oraz ograniczy przewagę dostawców.

Jak przejść do chmury?

Duże i niezawodne skrzynki e-mail, współdzielenie plików, płynna komunikacja i wiele więcej! Office 365 to platforma umożliwiająca zarządzanie praca, współdzielenie zadań i oszczędności, a przy tym komfort korzystania z przyszłościowego środowiska cyfrowego! Wybierz odpowiedni plan i poznaj możliwości Office 365 dla Twojej organizacji. Dowiedz się więcej lub skontaktuj się z nami pod numerem 32 420 92 00, lub mailem: info@senetic.pl.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Grażyna Zawada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.