1

Jaki access point do domu? Porównanie, wskazówki

Nasi eksperci chętnie podzielą się z Wami wiedzą nt. rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się w Waszych środowiskach. Każdego dnia dostajemy od Was mnóstwo pytań o rozwiązania sieciowe. Ostatnio szczególnym zainteresowaniem cieszą się access pointy (punkty dostępu). Aby rozwiać przynajmniej część Waszych wątpliwości i odpowiedzieć na kluczowe pytania, zaczynamy krótki cykl poradnikowy, który przybliży Wam szczegóły ich możliwości. Poznacie nasze bestsellery, dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzeń dla konkretnego środowiska i dlaczego to się w ogóle opłaca.

Zaczynamy od rozwiązań, które sprawdzą się w domu. W kolejnych odsłonach zaprezentujemy Wam propozycje dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz większych przestrzeni. Przygotowaliśmy je w oparciu o nasze doświadczenie i Wasze potrzeby. Jeśli macie jakieś sugestie, chcielibyście coś dodać do naszej listy lub na razie nie wiecie, co wybrać i chcecie porozmawiać ze specjalistą – dajcie nam znać w komentarzu!

Pokrycie sygnałem całego domu czy mieszkania to wyzwanie. Na łączność bezprzewodową wpływa nawet rodzaj materiału, z którego wykonany jest budynek. Dość często pojawia się problem tłumienia sygnału przez ściany. Coraz więcej urządzeń korzysta też z WiFi, co przekłada się na rosnące obciążenie sieci i kanałów. Rozbudowanie sieci domowej za pomocą access pointów jest zdecydowanie mniej problematyczne i o wiele bardziej estetyczne niż zastosowanie kabli. Wybierając konkretne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę m.in. siłę i pokrycie sygnału, sposób konfiguracji i zarządzania, dostępne częstotliwości oraz możliwość udostępniania sieci gościom. Wśród producentów, którzy cieszą się u nas największą popularnością w tym obszarze są m.in. Ubiquiti, MikroTik, Ruckus oraz Zyxel i to na nich skupimy się, prezentując Wam konkretne modele. Zacznijmy jednak od najczęstszych problemów.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.