1

VMworld 2018 Europe  

Na konferencji reprezentowali nas Jacek Kotynia (Software Business Unit Manager i Tomasz Stojek (Technical Services Director oddziału warszawskiego).Barcelona przekształciła się w światową stolicę trendów i technologii informatycznych dzięki kolejnej edycji konferencji VMworld Europe. Miło nam poinformować, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Każda edycja konferencji cieszy się niezwykłą popularnością, ponieważ dostarcza uczestnikom mnóstwo przydatnej i wartościowej wiedzy. 

Od małej firmy do spółki giełdowej w dwie dekady

VMworld 2018 w centrum konferencyjnym Fira Gran Via zgromadził w tym roku aż 12 000 uczestnikówTegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ świętowano 20lecie VMware oraz 10-lecie VMworld EuropeWarto podkreślić, że VMware z małej firmy w czasie dwóch dekad przekształcił się w spółkę giełdową  (NYSE- nowojorska giełda). Jest to niebywały i godny pozazdroszczenia sukces. Firma obecnie zatrudnia ponad 7 tysięcy pracowników i jest jednym z liderów na rynku. Znana jest z wyznaczania trendów w obszarach: wirtualizacji stacji roboczych, rozbudowy środowisk IT, infrastruktury hiperkonwergentnej i rozwiązań chmurowych.  

Co działo się podczas tegorocznej edycji VMworld 2018

Konferencja VMware to doskonała okazja, by lepiej poznać i zrozumieć podejście Software-Defined do biznesu i IT. Specjaliści, branżowe autorytety oraz kluczowi przedstawiciele VMware rozmawiali o tym, co współcześnie jest najistotniejsze w świecie technologii oraz jakie trendy przewidywane są na najbliższą przyszłość. Podczas konferencji zaprezentowano nowe rozwiązania VMware, przykłady najlepszych praktyk i innowacyjnych wdrożeń.  Przedstawiono również wiele propozycji rozwiązania problemów, z którymi boryka się mnóstwo firm w przestrzeni IT. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w licznych warsztatach i szkoleniach certyfikujących.   

Przewodnie tematy tegorocznej edycji były związane bezpośrednio z modernizacją centrów danych, integracją chmur, a także transformacją zabezpieczeń i sieci przyszłości. 

Dodatkowo wyróżnione zostały cztery główne tematy związane z rozwojem VMware, które wyznaczają kierunki podążania innych firm na świecie w branży IT:  

  1. rozwiązania chmurowe wraz ze swoimi licznymi usługami,
  2. rozwój aplikacji i usług dostępnych na urządzeniach przenośnych,
  3. sztuczna inteligencja wraz z narzędziami do rozwoju i uczenia się AI,
  4. rozwój i analiza danych z IoT.  

Senetic na VMworld 2018

Jacek Kotynia (Software Business Unit Manager) wraz z Tomaszem Stojkiem (Technical Services Director oddziału warszawskiego) uczestniczyli w interesujących panelach związanych z rozwojem technologii wirtualizacyjnej. Zapoznali się z nowymi możliwościami wersji vSphere. Wszelkie inne wydarzenia w jakich brali udział nasi przedstawiciele dostarczyły wiedzy z zakresu rozwoju produktów z oferty VMware: vSan, NSX, vRealize. Największą popularnością cieszyły się panele związane z podnoszeniem bezpieczeństwa firm w XXI wieku. Współczesny rynek pracy przechodzi niemałą rewolucję, gdyż już coraz częściej pracownik chce realizować swoją pracę z dowolnego miejsca, a także z różnych urządzeń (coraz częściej mobilnych), często przy tym korzystając z prywatnych sprzętów. W takim systemie pracy niezwykle istotne jest bezpieczeństwo danych, o które należy zadbać.  

Tegoroczne panele biznesowe na VMworld 2018 można podzielić na cztery główne wątki: 

  1. integracje chmury z infrastrukturą firmową,
  2. modernizacja infrastruktury klienckiej oraz związane z tym korzyści i zagrożenia,
  3. rozbudowane przestrzenie cyfrowej pracy,
  4. rozbudowa infrastruktury sieciowej wraz z utrzymaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. 

VMworld to nie tylko miejsce na poszerzanie swojej wiedzy czy sprawdzenie w jakim kierunku zmierza branża IT, ale to także czas na poszerzenie horyzontów muzycznych! W tym roku podczas panelu VMworldFEST zagrali dla uczestników wydarzenia The Kooks oraz zespół coverujący utwory zespołu The Rolling Stones. Było to wspaniałe muzyczne doświadczenie, które wprawiło wszystkich w dobry nastrój. 

A teraz pozostało nam czekać na kolejną odsłonę konferencji. Do zobaczenia za rok 4-7 listopada 2019 w Barcelonie na kolejnym VMworld! 

 

Rozwiązania marki VMware

Szeroka oferta rozwiązań VMware jest dostępna na naszej stronie. Zachęcamy do kontaktu i poznania pozostałych innowacyjnych rozwiązań.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Luiza Urbańska

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.