0

Inteligentne funkcjonalności, więcej mocy, nowy design. Nowości od Apple już dostępne w Senetic

Zaprezentowane oficjalnie w październiku 2018 r. najnowsze wersje Apple MacBook Air, iPada Pro i Mac Mini są już dostępne w Polsce. Funkcjonalności odświeżonych modeli są imponujące – i to nie tylko dla wiernych fanów marki.

MacBook Air: wielki skok po 4 latach

Po dość długim oczekiwaniu, w nowej wersji kultowego notebooka znajdziemy procesor Intel Core i5 ósmej generacji, do 16 GB RAM i do 1,5 TB pojemności SSD, a także kilka zupełnie nowych funkcjonalności.

Jednym z nich jest nowy 13,3-calowy ekran Retina, z niezwykle cienką ramką i czterokrotnie większą ilością pikseli. Wart podkreślenia jest również touchpad Touch ID, który dzięki połączeniu z chipem T2, umożliwia odblokowywanie dostępu i potwierdzanie tożsamości odciskiem palca, np. przy otwieraniu dokumentów chronionych hasłem czy dokonywania bezpiecznych płatności on-line.

Nowy MacBook Air ma również nową klawiaturę. Tradycyjny mechanizm nożyczkowy został zastąpiony mechanizmem motylkowym Apple, zapewniającym czterokrotnie większą stabilność klawiszy, a także większy komfort użytkowania i szybszą reakcję. Poniżej znajduje się o 20% większy touchpad z funkcją Force Touch.

Nowy MacBook Air jest o 10 procent lżejszy (niespełna 1,5 kg) i został wyposażony w dwa porty USB-C Thunderbolt 3, najnowsze rozwiązania bezprzewodowe z 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.2 oraz gniazdo mini jack.

W Senetic możesz skonfigurować parametry oraz pojemność procesora, dysku twardego i RAM swojego MacBooka Air. Skontaktuj się z nami! Napisz na adres: [email protected].

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj film:

iPad Pro: większy ekran, więcej mocy, zwiększone bezpieczeństwo

Projektując nowy iPad Pro, Apple postawił na jak największą powierzchnię ekranu. Funkcja Liquid Retina zapewnia ostrość i żywotność kolorów, zlikwidowanie zniekształceń na krawędziach i najniższy na rynku współczynnik odbicia, a dzięki technologii ProMotion wersja 2018 iPada Pro jest bardziej responsywna. Model 11″ ma rozdzielczość 2388 x 1668, a model 12,9″ ma rozdzielczość 2732×2048.

Czip A12X Bionic, o mocy porównywalnej do Xbox One S, umożliwia obsługę pełnej wersji Adobe Photoshop i nowej funkcji identyfikacji twarzy użytkownika, zaprojektowanej specjalnie dla iPada Pro. Umożliwia ona bezpieczne uwierzytelnianie w celu odblokowania iPada, logowania się w aplikacjach i dokonywania bezpiecznych zakupów niezależnie od pozycji (pion/poziom).

Najnowszy iPad Pro ma zaledwie 5,9 mm grubości, ale oferuje lepszą wydajność dzięki aparatowi o rozdzielczoś 12 megapikseli, cieńszym głośnikom oraz nowemu rysikowi Apple Pencil. Jest to nowy, wszechstronny tablet, który z powodzeniem spełnia funkcje klawiatury, notatnika lub płótna malarskiego.

Zobacz więcej:

 

Mac mini: wielka moc zamknięta w małych kształtach

W wersji 2018 Mac mini otrzymał większą moc obliczeniową. Teraz, dzięki cztero- i sześciordzeniowym procesorom, szybszej pamięci DDR4 o pojemności 2666 MHz i 64 GB oraz niesamowicie szybkiej pamięci flash o pojemności do 2 TB SSD, Mac mini nadaje się zarówno do zadań przemysłowych, np. obsługi farm renderujących, jak do stacjonarnego sterowania automatyką domową.

Apple T2 Security Chip umożliwia połączenie kilku kontrolerów i, dzięki koprocesorowi Secure Enclave, stanowi fundament szyfrowanej pamięci masowej i bezpiecznego bootowania. Nowy model wyposażony jest w cztery porty USB Thunderbolt 3 i gniazdo HDMI 2.0, umożliwiające większą przepustowość klatek. Ze względu na niewielkie rozmiary, wydajność i szeroką gamę portów Mac mini może sprawdzić się w zupełnie nowym środowisku pracy.

Nowości Apple będą dostępne w Senetic od 7 listopada. Zamów teraz i otrzymaj zniżkę! Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] lub zadzwoń pod numer 32 420 92 00.


  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Sylwia Rybka

  Content Specialist

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.