0

Senetic o cyfryzacji i bezpieczeństwie

Tomasz Stojek, Technical Services Director w Senetic na Forum Cyfryzacji w Lublinie W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dwóch wydarzeniach związanych z cyfryzacją i bezpieczeństwem w IT. Pierwsze z nich to Forum Cyfryzacji Polski Wschodniej w Lublinie. Drugie – III Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji w Jastrzębiej Górze. Ze względu na to, że oba zagadnienia są dla nas szczególnie ważne, nie mogło nas tam zabraknąć. To doskonała okazja do wymiany wiedzy i podnoszenia kompetencji.  

Forum Cyfryzacji w Lublinie  

Tematem przewodnim wydarzenia był rozwój cyfryzacji, a także pogłębianie promocji i wiedzy w kontekście dalszego rozwoju i poprawy usług, które są bezpośrednio związane z cyfryzacją. Zdobyliśmy wartościową wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa RODO, sztucznej inteligencji, Big Data, Internetu Rzeczy oraz z elektronizacji zamówień publicznych. Omawialiśmy również obecne trendy w cyfryzacji i aktualne rozwiązania cyfrowe w e-administracji.  

Mieliśmy również okazję, aby podzielić się wiedzą z zakresu chmur obliczeniowych i hybrydowych w oparciu o technologię VMware oraz Microsoft. Dzieliliśmy się wiedzą związaną z bezpieczeństwem danych oraz podkreślaliśmy znaczenie ciągłości pracy organizacji.  

III Forum Bezpieczeństwa IT w Jastrzębiej Górze  

Podczas wydarzenia poruszano tematy związane z cyberbezpieczeństwem w sektorze publicznym. Celem spotkania była wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Omawiane były kwestie techniczne, czyli te które bezpośrednio dotyczą ochrony przed zagrożeniami z zewnątrz i wewnątrz. Dyskutowano również o aspektach organizacyjnych, czyli o wszelkiego rodzaju działalności, która związana jest z zachowaniem ciągłości działania jednostki i danego systemu czy stanowiska. Jako Senetic mieliśmy okazję zaprezentować się na własnym stanowisku, promując rozwiązania marki VMware. Skupiliśmy się szczególnie na rozwiązaniach infrastruktury hiperkonwergentnej vSAN.  

Senetic stawia na bezpieczeństwo w IT 

Wiemy, jak ważne jest cyberbezpieczeństwo, dlatego konsekwentnie wspieramy naszych klientów w dążeniu do nowoczesnej infrastruktury IT i centrów danych bez ryzyka.
Aby zapewnić bezpieczeństwo w Twojej firmie polecamy rozwiązania marek Veeam i VMware. Produkty Veeam dzięki błyskawicznemu procesowi odzyskiwania, niskiemu ryzyku utraty danych i kompleksowej ochronie, gwarantują sprawną pracę i maksymalne wykorzystanie potencjału zasobów. Natomiast VMware to ekspert w dziedzinie wirtualizacji. Oferuje wydajne oprogramowanie, tworzące niezawodny ekosystem zawierający szereg profesjonalnych usług upraszczających złożoność infrastruktury IT. Dzięki temu działanie stosujących je organizacji jest bardziej rentowne i konkurencyjne. 

Zajrzyj na naszą stronę i sprawdź, co sprawdzi się w Twoim środowisku:

https://www.senetic.pl/veeam/

https://www.senetic.pl/vmware/

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Luiza Urbańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.