0

Microsoft Inspire 2018. Innowacje i partnerstwo

Tegoroczna edycja Inspire odbywa się w T-Mobile Arena w Las Vegas/ fot. SeneticTrwa konferencja Microsoft Inspire. Podczas wystąpień przedstawicieli Microsoftu niejednokrotnie podkreślano rolę partnerstwa w procesie transformacji napędzanej przez chmurę. Będąc na miejscu, w Las Vegas, mamy okazję przekonać się, że wymiana doświadczeń i koncentracja na rozwoju rozumianym nie tylko jako biznes, ale realna zmiana w życiu ludzi na całym świecie, jeszcze nigdy nie były tak ważne.

Na ekosystem partnerski Microsoft składają się tysiące organizacji, które mają wpływ na sprawne funkcjonowanie firm na całym świecie. W naturalny sposób uzupełniają zespół Microsoft, dostarczając ich rozwiązania klientom. Właśnie dlatego ważne jest, aby być na bieżąco ze strategią i rozwiązaniami producenta. Konferencja Inspire to doskonała okazja, żeby poznać kierunek rozwoju nowych technologii i podejrzeć, co będzie na topie w najbliższych miesiącach. Podczas wystąpień słyszeliśmy sporo m.in. o chmurze, sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i Internecie Rzeczy.

Senetic z mocną reprezentacją. Od prawej: Marcin Białożyt, nasz CEO; Łukasz Bojar, wiceprezes; Daniel Kaczmarczyk, Cloud Sales Director; Krystian Mularczyk, Cloud Solutions Project Manager i Jacek Kotynia, Software Business Unit Manager/ fot. Senetic

Aplikacje, usługi

Producent ogłosił kilka zmian w Microsoft 365, m.in. bezpłatną wersję usługi Teams, inteligentne funkcje obsługi zdarzeń i ułatwiające pracę zespołową rozwiązania analityczne. Zapowiedział też nowe elementy z zakresu rozwiązań chmurowych i zarządzania danymi (m.in. Azure Data Box Disk, Azure Virtual WAN czy Azure Firewall).

Chmura z dużym wzrostem

Podczas Microsoft Inspire dowiedzieliśmy się też, że trzeci kwartał roku fiskalnego (pierwszy roku kalendarzowego 2018) przyniósł wzrost sprzedaży chmury Azure o 93 proc. To dobra prognoza na kolejne miesiące i wyraźny sygnał, jaki kierunek obiera coraz więcej organizacji.

Bądźcie z nami! Wkrótce kolejne wieści z Vegas!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.