0

Senetic wśród największych firm w Polsce. Wysokie pozycje w rankingach Computerworld TOP200 i ITwiz

Kolejne sukcesy! Z radością dzielimy się wynikami rankingów Computerworld TOP200 i ITwiz Best 100.  W pierwszym z nich zajęliśmy 53 pozycję, w drugim – 44. W ujęciu ogólnym przychody polskiego sektora IT wzrosły o 1,7%.

Mimo że poprawa na rynku jest nieco iluzoryczna, bo polskie IT nadal rośnie trzy razy wolniej niż cała gospodarka, jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do wzrostu. W 2017 osiągnęliśmy przychód na poziomie 260 108 mln zł. Dla porównania – w poprzednim roku nasz przychód wyniósł 239 861 mln zł. To motywacja do dalszego, jeszcze intensywniejszego rozwoju i sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Coraz wyżej w Computerworld TOP200

Analizując sprzedaż rozwiązań IT do różnych gałęzi rynku, wyraźny wzrost można zaobserwować jedynie w sektorze handlu. To budujące, zwłaszcza z tego względu, że w zestawieniu największych dostawców rozwiązań i usług dla handlu zajęliśmy 3 miejsce.

Kolejny raz zdobyliśmy również 2 pozycję w rankingu największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Ze względu na naszą międzynarodową skalę działania cieszy nas też 7 miejsce w zestawieniu największych eksporterów rozwiązań IT.

Uplasowaliśmy się na 4 pozycji wśród największych dostawców rozwiązań wirtualizacyjnych i na 15 miejscu wśród największych polskich grup kapitałowych. Zajęliśmy też 26 pozycję wśród największych dostawców usług w modelu cloud, zaliczając wzrost o 16 miejsc w porównaniu z poprzednim rokiem.

ITwiz Best 100

Optymistycznie nastraja także wynik rankingu największych firm IT w Polsce ITwiz Best 100, w którym zajęliśmy wyższe niż przed rokiem 44 miejsce. Jak czytamy w raporcie, wg danych PMR Market Experts, partnera publikacji, 2018 rok ma przynieść 6-procentowy wzrost na rynku i już dzisiaj jesteśmy pewni, że ze swojej strony zrobimy wszystko, aby ta prognoza znalazła potwierdzenie w kolejnej edycji.

.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.