0

EMC wprowadza na rynek platformę VMAX3

EMC LogoJak informuje na swojej stronie firma EMC2 jeszcze w obecnym kwartale na rynek trafi VMAX3 – nowa wersja platformy VMAX, która przenosi tę serię produktów z kategorii systemów przechowywania danych do kategorii zaawansowanych rozwiązań przetwarzania danych dla klientów korporacyjnych.

Nowa platforma posłuży m.in. do budowy chmur hybrydowych, która ułatwi łączenie zasobów prywatnych organizacji z chmurami publicznymi. W tym celu EMC2 przejęło firmę TwinStrata, Inc. i w oparciu o tworzone przez nią technologie planowane jest rozszerzenie funkcjonalności VMAX3 jeszcze w IV kwartale tego roku.

VMAX3 bazuje na HYPERMAX OS, który łączy w sobie funkcje hipernadzorcy i systemu operacyjnego, a także na architekturze Dynamic Virtual Matrix. Dzięki połączeniu dostępu do chmury, ochrony i mobilności danych nowa platforma EMC2 dostarcza wydajność na zupełnie nowym w skali rynku poziomie. Łaczy kontrolę i bezpieczeństwo tradycyjnych centrów przetwarzania danych z elastycznością i skalowalnością zapewnianą przez środowiska typu cloud, dostarczając klientom wydajny, godny zaufania i dynamiczny system.

EMC VMAX3

Nowe modele VMAX3 obsługują do 384 rdzeni procesorów.

VMAX3 to:

  • Większa wydajność – modele 100K, 200K i 400K posiadają możliwość dynamicznej alokacji do 384 rdzeni procesorów tak, aby sprostać zmieniającym się wymogom obciążenia. Klient otrzymuje możliwość tworzenia i obsługi setek do dziesiątek tysięcy maszyn wirtualnych
  • Większe bezpieczeństwo – w VMAX3 utrzymano znaną z poprzednich rozwiązań z rodziny VMAX dostępność na poziomie „sześciu dziewiątek” – czyli ponad 99,9999%. Dzięki zastosowaniu EMC ProtectPoint TM udostępniona została możliwość tworzenia kopii zapasowej bezpośrednio z pamięci podstawowej, dzięki czemu cała operacja jest dziesięciokrotnie szybsza, a dostęp do przechowywanych danych natychmiastowy. Przechowywanie kopii zapasowych w systemie Data Domain eliminuje koniecznośc utrzymywania tradycyjnej infrastruktury co owocuje oszczędnościami sięgającymi według szacunków EMC2 nawet 65%
  • Większa elastyczność – jeszcze w tym roku zaimplementowane zostaną rozwiązania z zakresu warstwowania chmury, dzięki którym klient może optymalizować wykorzystanie zasobów i minimalizować koszty operacyjne poprzez przenoszenie rzadko wykorzystywanych danych do chmury publicznej. Pomóc w tym ma dokonany na początku lipca b.r. zakup firmy TwinStrata, Inc., która obsługuje wielu kluczowych dostawców rozwiązań w chmurze

Od wielu lat współpracujemy z firmą EMC2 i dostarczamy jej rozwiązania klientom w całej Europie. Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniami z rodziny VMAX i pozostałymi produktami z oferty EMC2 tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, co możemy Ci zaoferować.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.