1

Microsoft 365 – więcej niż Office, więcej niż myślisz

Kilka miesięcy temu, podczas konferencji Microsoft Inspire w Waszyngtonie, firma poinformowała o wprowadzeniu nowego rozwiązania – Microsoft 365. Pakiet łączy możliwości Office 365, Windows 10 i Enterprise Mobility+Security. Już wtedy podkreślaliśmy, że to nowe spojrzenie na bezpieczeństwo, które pozwoli sprostać wyzwaniom stawianym przed firmami. Teraz, bogatsi o kilka miesięcy nauki i pracy z Microsoft 365, musimy przyznać, że pakiet przerósł nasze oczekiwania. O tym, jak to zrobił, co oferuje, u kogo się sprawdzi i ile kosztuje, opowiemy już 6 lutego, podczas bezpłatnego webinarium.

Microsoft 365 powstał, aby usprawnić działanie współczesnego biznesu i kompleksowo go zabezpieczyć. To oznacza, że dane firmy są chronione nawet wtedy, gdy np. pracownik korzysta z firmowych dokumentów na prywatnym urządzeniu – nie może ich skopiować i udostępnić osobom nieupoważnionym. To jednak nie wszystko.

Możliwości Microsoft 365

Rozwiązanie pozwala realizować projekty, łączyć się i współpracować z osobami z organizacji i spoza niej. Umożliwia pracę z każdego miejsca i na ulubionych urządzeniach. Chroni dane i urządzenia, bazując na prostych w obsłudze narzędziach, które są zawsze aktualne. Łączy szereg usług w jednym miejscu, upraszczając zarządzanie i pozwalając skupić się na kluczowym działaniu – rozwoju biznesu. Rozwiązanie jest dostępne w wersjach Business i Enterprise. Pierwsza sprawdzi się w małych i średnich przedsiębiorstwach i to na niej się skupimy, wyliczając przynajmniej część z dostępnych funkcji.

  • Narzędzia wspierające efektywność i współpracę – w tej grupie znajdziemy m.in. dobrze znanego Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka, OneNote’a, Publishera i Accessa. Nie zabraknie też rozwiązań do komunikacji, jak m.in. Exchange, OneDrive, Skype for Business, Microsoft Teams czy SharePoint oraz przydatnych aplikacji biznesowych, jak Bookings czy Outlook Customer Manager.
  • Zarządzanie urządzeniami i bezpieczeństwo klasy korporacyjnej – ta grupa obejmuje m.in. ochronę aplikacji mobilnych, zarządzanie urządzeniami z Windows 10, ochronę danych firmowych na różnych urządzeniach i zawsze aktywny i aktualny Windows Defender.
  • Uproszczone wdrażanie urządzeń i konfiguracja – trzecia grupa pozwala na wykorzystanie pojedynczej konsoli administratora do konfigurowania i zarządzania użytkownikami oraz urządzeniami. Umożliwia też automatyczną instalację aplikacji pakietu Office na komputerach z systemem Windows 10 i ich aktualizacje. To także usprawnione wdrażanie komputerów z systemem Windows AutoPilot.

No dobra, ale co z Office 365?

Microsoft 365 oferuje znacznie więcej niż Office, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa. Poniżej zamieszczamy grafikę obrazującą skalę różnic między poszczególnymi rozwiązaniami.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Marcin Chrzęst, nasz ekspert od rozwiązań chmurowych.

Wszystkim, których interesuje najnowsze rozwiązanie Microsoft i chcą dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej zapraszamy na webinarium, które odbędzie się we wtorek, 6 lutego o 11:00.

Nasz specjalista Marcin Chrzęst wyjaśni na nim, na czym opiera się działanie usługi, jak ją wykorzystać, by rozwinąć biznes i w jakich środowiskach sprawdzi się najlepiej.

Aby się zapisać, wystarczy przejść na https://lp.senetic.pl/microsoft-365 i zostawić nam namiar, na który wyślemy link do spotkania.

Do usłyszenia już wkrótce!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Liczba komentarzy: 1

  1. Bezpieczeństwo w biurze to sprawa pierwszorzędna, dlatego dobrze, że ktoś się jeszcze fatyguje, żeby robić taki ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.