0

EMC: Raport o bezpieczeństwie w sieci

EMC: Raport o bezpieczeństwie w sieci/ Źródło: EMCJak informuje dział zabezpieczeń EMC, w okresie przedświątecznym cyberprzestępcy są zdecydowanie bardziej aktywni. Najważniejsze informacje odnośnie rodzajów ataków przedstawiono w dokumencie „Online Fraud Report”.
Raport skupia się na oszustwach w handlu elektronicznym. Wykorzystując okres wzmożonej aktywności zakupowej przed świętami, cyberprzestępcy szukają potencjalnych ofiar. 44 proc. konsumentów planuje przed świętami zrobić zakupy przez internet, na co przeznaczą średnio 804 dolary. Jak informuje EMC, w ciągu ostatniego kwartału średnia wartość nieuczciwych transakcji online przewyższyła te legalne.

Skala oszustw w handlu internetowym – zgodnie z prognozami EMC – w najbliższym czasie powinna skłonić instytucje i sprzedawców do inwestowania w najnowsze technologie, przeciwdziałające takim sytuacjom.

Jak poinformowano w raporcie, tylko we wrześniu straty finansowe wynikające z ataków phishingowych wyniosły 240 milionów dolarów w skali globalnej. 25 proc. z nich było ukierunkowanych na marki amerykańskie, 11 proc. – na brytyjskie. Na kolejnych miejscach znalazł się m.in. Hongkong, Niemcy i Holandia.


  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Anna Gawron

  Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.