0

Microsoft: Polskie szkoły w gronie najbardziej innowacyjnych na świecie

Polscy nauczyciele otrzymali wyróżnienie Microsoft Innovative Educator Expert - MIE Expert. Tytułem Microsoft Showcase Schools nagrodzono również dwie szkoły/ Źródło: MicrosoftAż dziesięciu polskich nauczycieli znalazło się w grupie najbardziej innowacyjnych na świecie i otrzymało tytuł Microsoft Innovative Educator Expert – MIE Expert. Tytułem Microsoft Showcase Schools (szkoły mentorskie Microsoft) nagrodzono również dwie polskie placówki.

Eksperci podkreślają, że nauka w dobie internetu jest szczególny wyzwaniem dla nauczyciela. Wymaga zmiany sposobu przekazywania wiedzy na taki, który dotrze do młodego pokolenia i przygotuje je na wyzwania rynku pracy. Niełatwo rozbudzić kreatywność w czasach, gdy odpowiedzi na większość stawianych pytań znajduje się w sieci. Dlatego tak ważne jest szukanie nowych sposobów rozbudzania wyobraźni, inspirowania i nauki dostosowywania się do zmiennych warunków. Nauczyciele, którzy zostali wyróżnieni przez Microsoft, potrafią te trudne zadania przekuć w dydaktyczny sukces.

Zajęcia wychowania fizycznego z wykorzystaniem konsoli Xbox, obliczanie kątów nachylenia na podstawie własnoręcznie zrobionych zdjęć szkoły z lotu ptaka czy przekazywanie teorii astronomii za pomocą filmików nakręconych w trakcie lotu w stratosferę – to tylko część pomysłów polskich wychowawców. Te i inne wysiłki docenił Microsoft, który każdego roku wybiera nauczycieli, krzewiących wśród młodzieży wiedzę i zamiłowanie do nowych technologii, ułatwiając im przy tym wkroczenie na rynek pracy.

W tegorocznej edycji plebiscytu firma Microsoft z ponad 100 krajów wybrała 800 wyróżniających się nauczycieli, w tym aż 10 wychowawców z Polski:

Bożena Kraj – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach,

Artur Rudnicki – Zespól Szkół Technicznych w Radomiu,

Mirosław Pieńkowski – Szkoła Podstawowa w Mrozach,

Sylwia Owczarek – Zespół Szkół Technicznych w Radomiu,

Ilona Chodowicz – Zespół Szkół Technicznych w Radomiu,

Anna Rzepa – Gimnazjum nr 1 w Lęborku,

Barbara Cieślak – Gimnazjum nr 1 w Lęborku,

Dariusz Stachecki – Gimnazjum nr 1 w Nowym Tomyślu,

Tomasz Łukawski – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach,

Edyta Żegnałek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach.

Specjalne, bo mentorskie wyróżnienie Microsoft Innovative Educator Fellow otrzymał również Artur Rudnicki, nauczający w radomskim Zespole Szkół Technicznych.

– Tytuł Expert Educator Microsoft to dla mnie zastrzyk energii i inspiracji. Próbujemy przygotowywać naszych uczniów do życia w rzeczywistości, która wymaga całkiem nowych umiejętności. Bezdyskusyjnie potrzebna jest do tego technologia – powiedział Artur Rudnicki po zdobyciu aż dwóch tytułów – MIE Expert i MIE Fellow.

Do grupy ponad 150 najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata dołączyły także dwie polskie placówki edukacyjne: tytułem Showcase School (szkoły mentorskiej) 2014/2015 wyróżniono Zespół Szkół Technicznych w Radomiu oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Ząbkach. Szkoły te już dziś ściśle współpracują z firmą Microsoft przy wprowadzeniu innowacyjnego podejścia do edukacji młodzieży.

Inicjatywa realizowana jest od 10 lat w ramach globalnego programu Microsoft in Education. Obejmuje nauczycieli każdego przedmiotu, uczących we wszystkich typach szkół.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.