0

Nie martw się o bezpieczeństwo danych, jest Azure

O roli platformy Azure w rozwoju nowoczesnego biznesu jest ostatnio coraz głośniej. Wynika to zarówno z rosnącej świadomości znaczenia rozwiązań chmurowych w kształtowaniu nowoczesnego biznesu, jak i poszukiwań najbezpieczniejszego miejsca do przechowywania firmowych danych.

To informacje są walutą współczesnego biznesu i jednym z podstawowych warunków jego rozwoju. Utrata danych to dla firm jeden z najczarniejszych scenariuszy. Organizacje, które tego doświadczyły wiedzą, jak ogromna jest skala tego zjawiska i jak trudno odbudować relacje z klientami i wcześniejszą efektywność.

Lepiej (i taniej) zapobiegać

Główne zagrożenia infrastruktury IT to awarie sprzętu (zasilania urządzeń i problemy z siecią), klęski żywiołowe (burze, podtopienia) i działania ludzi (od błędów po złośliwe ataki z zewnątrz). Jednak największym problemem jest zbyt późne reagowanie na potencjalne niebezpieczeństwo. Niestety większość firm nie jest w stanie skutecznie zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami. Właśnie dla nich powstała platforma Azure, z której korzysta już 90% organizacji z listy Fortune 500.

.

99,99-procentowa dostępność Azure jest możliwa dzięki rozlokowaniu głównych centrów danych w sześciu regionach w Europie, m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ochrona przechowywanych i przetwarzanych danych spełnia rygorystyczne normy polityki dostępu, wyróżnia ją wieloskładnikowe uwierzytelnianie i wielopoziomowe szyfrowanie. Microsoft wdrożył pierwszą na świecie międzynarodową normę poufności w chmurze ISO/IEC 27018, która daje pewność pełnej kontroli nad danymi. Dzięki wielu certyfikatom (m.in. CSA, ITAR, CJIS, HIPAA czy IRS 1075) Azure jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem chmurowym.

Najwięksi stawiają na Azure

Poziom zabezpieczeń platformy Azure potwierdza także wybór Ministerstwa Finansów, które wykorzystuje ją do przechowywania zaszyfrowanych danych na jednym z etapów obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego. Oznacza to, że informacje nt. większości przedsiębiorców w Polsce już trafiły do chmury Microsoft. Wybór MF nie dziwi – niewiele centrów danych w Polsce dorównuje ochronie zapewnianej przez Microsoft. Tylko nieliczni są w stanie finansowo i kompetencyjnie poradzić sobie z wdrożeniem zabezpieczeń na równie wysokim poziomie.

Szczegóły, wsparcie

Więcej na temat Azure przeczytacie na https://azure.senetic.pl/bezpieczne-dane-w-azure/. Tam też znajdziecie informacje na temat naszych specjalistów, którzy od lat zajmują się wdrażaniem rozwiązań chmurowych Microsoft.

.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.