0

Microsoft Azure wyróżniony w rankingu „Best in cloud 2017”

Computerworld opublikował ranking usług chmurowych. Lista „Best in cloud 2017” obejmuje rozwiązania chmurowe, które zasługują na szczególne zainteresowanie. Nie dziwi więc fakt, że znalazł się na niej zarówno sam Microsoft, jak i jeden z jego flagowych produktów – Azure.

Zgłoszone usługi chmurowe były oceniane w kilku kategoriach. Dwie z nich zdominował Microsoft, który zwyciężył w kategorii „Bezpieczna chmura” i „Wydajność i integracja”.

Microsoft, czyli bezpieczeństwo

Jak informuje Computerworld, przyznane firmie Microsoft wyróżnienie podkreśla poziom bezpieczeństwa danych i systemów działających na platformie Azure. W uzasadnieniu podaje, że rozwiązanie „wyróżnia się w obszarze wsparcia przepisów oraz regulacji w ramach Unii Europejskiej” oraz „najlepiej chroni prywatność danych”. Zaznacza też, że poza podstawowymi usługami, jak wirtualne maszyny czy przechowywanie danych, Azure to także szereg możliwości z obszaru IoT, Big Data czy Machine Learning. Wyróżnienie dla usługi Microsoft Azure cieszy tym bardziej, że wraz z popularnością platformy wzrasta świadomość jej zalet i roli w nowoczesnym biznesie.

Wydajność, integracja

Wydajność to jeden z kluczowych elementów efektywnego biznesu. Zwycięstwo Azure w tej kategorii podkreśla znaczenie roli platformy w rozwoju i sprawnym funkcjonowaniu firm. Jak uzasadnia Computerworld „usługa wspiera środowiska hybrydowe, oferując kopie zapasowe, disaster recovery, analizy logów systemów i aplikacji oraz monitorowania”. Redakcja kładzie też nacisk na rolę natywnych mechanizmów integrujących usługi w chmurze publicznej ze środowiskami lokalnymi, bazującymi na Windows Server.

Wsparcie i porady

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. usługi Azure i możliwości jej wykorzystania w Twoim środowisku, zajrzyj na https://azure.senetic.pl. Nasi specjaliści czekają pod nr tel. 32 420 92 20 i mailem azure@senetic.com.

.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.