0

Microsoft Build 2017 – podsumowanie

źródło: news.microsoft.com/build2017Konferencja Build 2017 już za nami. Microsoft przedstawił swoje plany, które zapowiadają się obiecująco. Czego możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach?

Build to corocznie odbywająca się konferencja dla deweloperów, na której nie brakuje nowinek na temat dotychczasowych osiągnięć, a także zapowiedzi nowości i planów Microsoftu na kolejne miesiące. Jak można było się spodziewać, tegoroczna konferencja również przyniosła szereg nowinek, wśród których nie zabrakło informacji na temat Windows 10, Office 365 czy Azure.

Na początek statystki

Oficjalna premiera Windows 10 miała miejsce niespełna 2 lata temu. W tym czasie najnowszy system operacyjny Microsoftu zyskiwał coraz więcej użytkowników. Według najnowszych informacji Microsoftu, Windows 10 został zainstalowany na 500 milionach urządzeń. Podczas konferencji zaprezentowano także dane dotyczące Office 365, Cortany czy Azure Active Directory. I tak Office 365 zyskał ponad 100 mln aktywnych klientów komercyjnych, wirtualna asystentka Microsoftu 140 milionów użytkowników, z Azure Active Directory korzysta 12 milionów firm, a rozwiązań chmurowych Microsoftu ponad 90% firm z rankingu Fortune 500.

Windows 10 Fall Creators Update

Podczas odbywającej się Seattle konferencji, Microsoft zaprezentował Fall Creators Update, czyli najnowszą aktualizację Windowsa 10, która zaplanowana została na wrzesień. Aktualizacja obejmować ma wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich będzie aplikacja Story Remix, dzięki której można wykonywać rozbudowane filmy, wykorzystując elementy rozszerzonej rzeczywistości. Windows 10 zyska również nowy interfejs kryjący się pod nazwą Fluent Design System (dotychczas znany jako Project Neon). Opiera się na świetle, głębi, ruchu, materiale i skali, których połączenie składa się na zupełnie odświeżony, spójny interfejs. Kolejny ważny element to interakcje pomiędzy iSO i Androidem, co umożliwi platforma Microsoft Graph.

W trakcie konferencji ogłoszono dostępność bazy danych Azure Cosmos DB, która wyróżnia się elastycznością i wydajnością. Według Microsoftu, Azure Cosmos DB ma być pierwszą wielomodelową bazą danych dostępną globalnie. Obsługuje API NoSQL, automatycznie indeksując zawarte w niej dane.

Podczas Build 2017 nie zabrakło także informacji dotyczących Cortany. Microsoft zapowiedział pojawienie się głośnika Bluetooth z Cortaną, który ma powstać przy współpracy z HP i Intelem. Poinformowano także o uruchomieniu nowej wersji poglądowej Cortana Skills Kit, co pozwoli deweloperom na tworzenie dodatkowych funkcji publikowanych w nowym kanale Bot Framework. Pokazano jak połączyć Office 365, Azure, Teams oraz Microsoft Graph. Potwierdzona została informacja dotycząca wprowadzenia pakietu Office do sklepu Windows. Konferencja przyniosła także szereg innych wiadomości, m.in. dotyczących mobilnej aplikacji Azure na iPhone’a i Androida, dostępności Visual Studio dla komputerów Mac czy planowanej na jesień dostępności iTunes w sklepie Windows.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.