0

Zabezpiecz swoje dane. Światowy Dzień Backupu

Dzien BackupuEwoluujące pojęcie backupu wnosi użytkowników na wyższy poziom ochrony danych. Kopie zapasowe pozwalają uniknąć problemów związanych z utratą ważnych plików. Temat bezpieczeństwa systematycznie powraca i warto o nim mówić szczególnie dzisiaj, podczas Światowego Dnia Backupu.

Badania potwierdzają, że wiele przedsiębiorstw padło ofiarą działań powodujących utratę danych. Backup staje się ratunkiem w wielu sytuacjach, nie tylko podczas awarii czy kradzieży sprzętu, ale też w przypadku zainfekowania komputera oprogramowaniem szyfrującym dostęp do danych. Dlatego jeśli jeszcze nie wykonaliście kopii zapasowej swoich dokumentów, zróbcie to jak najszybciej.

Kopie zapasowe można wykonywać na dwa sposoby: lokalnie (np. kopiując dane na zewnętrzne dyski twarde, pamięci przenośne) oraz wirtualnie, wykorzystując do tego celu chmurę. To właśnie rozwiązania chmurowe cieszą się rosnącą popularnością, również dzięki temu, że oferują wysoki poziom bezpieczeństwa.

Backup w chmurze to nie tylko bezpieczne, ale i wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Zaletą wirtualnych kopii zapasowych jest automatyczne wysyłanie danych do chmury. Umożliwia to odpowiednie oprogramowanie zainstalowane na komputerze. Użytkownik samodzielnie określa, które dane mają zostać skopiowane i jak często będą tworzone kopie zapasowe. Decydując się na wirtualny backup danych, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, co pokazała sytuacja sprzed kilku tygodni, kiedy awaria jednej z chmur doprowadziła do kłopotów związanych z działaniem popularnych usług internetowych.

Ekspertem w kwestii backupu w chmurze jest niewątpliwie Microsoft, o czym z pewnością przekonali się użytkownicy rozwiązań udostępnionych przez producenta. Jednym z nich jest platforma Azure oferująca Azure Backup, prostą i jednocześnie niezawodną usługę do obsługi kopii zapasowych zintegrowanych z chmurą. Z Azure Backup dane, bez względu na ich lokalizację, są skutecznie chronione, przechowywane w georeplikowanym magazynie zawierają 6 kopii zapasowych znajdujących się dwóch centrach danych. Dostępność do nich zapewniona jest na poziomie 99,9%. Więcej informacji o Microsoft Azure i możliwościach platformy, znajdziecie na naszej stronie, dowiecie się także, dlaczego warto przenieść serwer do Azure.

Światowy Dzień Backupu ma za zadanie uświadomić użytkowników, jak ważne jest tworzenie kopii zapasowych. Jego celem jest zmobilizowanie ich do działania. Brak właściwego zabezpieczenia danych może doprowadzić do poważnych konsekwencji, narażając firmę na ogromne straty.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.