0

Migracja Symantec Endpoint Protection 12.1 do wersji 14.0 krok po kroku

symantec-endpoint-protectionAktualizacja rozwiązania Symantec Endpoint Protection z wersji 12.1 do 14.0 przebiega bardzo intuicyjnie. Producent zadbał, by wymagała jak najmniejszego nakładu pracy. Poniżej przedstawiamy instrukcję, która pozwoli przeprowadzić ją w kilku prostych krokach.

Przed rozpoczęciem aktualizacji warto przypomnieć kilka podstawowych zasad, które pozwolą uniknąć ewentualnych problemów. Podczas aktualizacji niewskazane jest przeprowadzanie innych zmian. W miarę możliwości zaleca się zresetowanie stacji roboczych przed rozpoczęcie procesu. Jeżeli planuje się upgrade do Windows 10 i Symantec, pierwszeństwo ma ten drugi. Nie jest konieczne posiadanie tej samej wersji w całym środowisku IT, jednak Symantec zaleca takie rozwiązanie. W przypadku pracy z krytycznymi danymi warto również zadbać o kopię zapasową (szczegóły: https://support.symantec.com/en_US/article.HOWTO80826.html).

Aktualizacja – instrukcja krok po kroku

  1. Ręcznie zatrzymanie pracy Symantec Endpoint Protection Manager. Po aktualizacji usługa włącza się automatycznie. Aby ją przeprowadzić, wystarczy postępować zgodnie ze ścieżką, którą znajdziecie tutaj: https://support.symantec.com/en_US/article.HOWTO81206.html.
  1. Aktualizacja Symantec Endpoint Protection Manager – stara wersja zostaje automatycznie nadpisana, ustawienia i polityki z wcześniejszej wersji nie zostają zmienione (szczegóły: https://support.symantec.com/en_US/article.HOWTO81090.html).
  1. Aktualizacja klientów – nie ma konieczności odinstalowania klienta (nadinstalowanie nowej wersji nie powoduje zmiany ustawień i polityk z wcześniejszej wersji).
        Istnieje kilka możliwości aktualizacji klientów:
  • Automatyczne uaktualnianie (zalecane dla mniejszych środowisk).
  • Eksportowanie pakietu instalacyjnego klient (zalecane dla większych środowisk).
  • Kreator wdrażania klientów.
  • Pobieranie plików instalacyjnych klientów z serwisu FileConnect.

Szczegółową tabelę z porównaniem różnych opcji znajdziecie tutaj: https://support.symantec.com/en_US/article.HOWTO81090.html

Masz pytania? Nasi specjaliści są dostępni pod nr tel. +48 32 420 92 21 i mailem security@senetic.pl. Zapraszamy też na naszą stronę, gdzie znajdziesz pełną ofertę producenta: https://www.senetic.pl/symantec/.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.