0

Nowa technologia od Fujitsu zmniejszy liczbę przełączników w klastrach o 40%

We wtorek Fujitsu Laboratories Ltd. komórka odpowiedzialna za badania i rozwój w firmie Fujitsu poinformowała o opracowaniu nowej technologii, która pozwala na zmniejszenie liczby przełączników sieci w klastrze komputerowym nawet o 40%, nie zmniejszając przy tym jego wydajności.

Fujitsu - redukcja liczby switchy

Wielowarstwowa topologia typu mesh – wizualizacja przestrzenna. Źródło: fujitsu.com

Budowane obecnie klastry potrzebują np. 800 do 2000 switchy przy wykorzystaniu 6000 serwerów (zależnie od wymogów stawianych sieciom, jak np. zastosowanie redundancji). Szacuje się, że infrastruktura sieciowa (w tym głównie przełączniki) odpowiada za 20% zużycia energii którą pobiera cały klaster. W związku z tym zredukowanie ilości wykorzystanych przełączników o 40% pozwoli na dużą redukcję kosztów wdrożenia i wysoką oszczędność energii.

Nowe rozwiązanie Fujitsu opiera się na wielowarstwowej topologii mesh i nowo opracowanym algorytmie komunikacji, który zarządza transmisją danych w taki sposób, że rzadziej dochodzi do ich kolizji, umożliwiając dzięki temu utrzymanie wydajności przy zmniejszeniu liczby przełączników.

Szczegółowa prezentacja nowej technologii ma mieć miejsce już 28. lipca na konferencji Summer United Workshops on Parallel, Distributed and Cooperative Processing 2014 (SWoPP 2014).

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.