0

Nowe oblicze lidera branży IT, czyli Microsoft w rajdach WRC

źródło: http://toyotagazooracing.com/Microsoft nie przestaje zaskakiwać. Tym razem firma postanowiła poszerzyć swoje działania, łącząc siły z Toyotą i zaliczając debiut w… rajdach samochodowych. To ciekawostka, która z pewnością zainteresuje zwłaszcza fanów motoryzacji.

Microsoft został partnerem technologicznym zespołu WRC TOYOTA GAZOO Racing, na czele którego stoi Tommi Mäkinen. Czterokrotny mistrz świata FIA WRC zasiądzie za kierownicą Toyoty Yaris WRC, która zaprezentowana została podczas odbywających się w Paryżu targów motoryzacyjnych. Pierwsze efekty współpracy Microsoftu i Toyoty będzie można poznać podczas Rajdowych Mistrzostw Świata 2017.

Ze strony Microsoftu zespół WRC TOYOTA GAZOO Racing otrzyma wsparcie, dzięki któremu będzie mógł zmaksymalizować swoje szanse na zwycięstwo w WRC. Współpraca z teamem Toyoty koncentruje się wokół trzech kluczowych obszarów. Pierwszy z nich to rozwój platformy do gromadzenia, wizualizacji i analizy danych, jakie dostarczane są przez samochód WRC podczas testów i rajdów. Dzięki nim możliwe będzie dalsze dopracowywanie auta pod względem technicznym, a także doskonalenie techniki jazdy. Zadaniem Microsoftu jest również przygotowanie systemu komunikacji wykorzystującego chmurę, służącego do sprawnego obiegu dużych plików (np. obrazów, filmów). Microsoft  stworzy także nowe rozwiązania technologiczne do komunikacji z fanami, które umożliwią im jak najbardziej bezpośredni udział w wydarzeniach sportowych.

źródło: http://toyotagazooracing.com/

Partnerstwo

Współpraca jest rozwinięciem zawartego w 2011 roku przez Microsoft i Toyotę partnerstwa strategicznego. Powołana przez obie firmy spółka Toyota Connected ma za zadanie tworzenie nowych produktów służących do gromadzenia i analizy wielkich zbiorów danych związanych z działaniem samochodów Toyoty podczas rzeczywistego użytkowania. Zbierane dane mają przyczyniać się do poprawy jakości produktów, zwiększenia ich bezpieczeństwa, a także przyjemności z jazdy i zadowolenia klienta z posiadanego auta.

W naszym zespole nie brakuje pasjonatów motoryzacji i z pewnością będziemy śledzić osiągnięcia Toyoty, która po latach nieobecności w rajdach samochodowych powraca w wielkim stylu, łącząc siły z gigantem branży IT, jakim niewątpliwie jest Microsoft.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.