0

Premiera Windows Server 2016 już we wrześniu

Windows Server 2016Coraz bliżej do oficjalnej premiery Windows Server 2016. System zaprezentowany zostanie podczas tegorocznej konferencji Microsoft Ignite, która odbędzie się w Atlancie w dniach od 26-30 września. Już teraz testować można Windows Server 2016 Technical Preview 5, finalną wersję zawierającą wszystkie funkcjonalności systemu.

Windows Server 2016 będzie dostępny w trzech wersjach: Datacenter (dedykowany środowiskom chmur prywatnych i hybrydowych o wysokim stopniu wirtualizacji), Standard (dla środowisk o niskiej gęstości wirtualizacji lub niezwirtualizowanego) i Essentials (skierowanej do mniejszych firm, poniżej 50 użytkowników. W wersjach Datacenter oraz Standard zmianie ulegnie licencjonowanie – z licencjonowania na rdzeń na licencjonowanie na procesor. Z kolei w przypadku wersji Essentials opłata będzie ponoszona za procesor.

Wraz z wiadomością o terminie premiery systemu Windows Server 2016 pojawiły się również inne informacje. Microsoft przekazał, że trwają prace nad nowym modelem serwisowania Windows Server. Już teraz wiadomo, że poziom serwisowania będzie ściśle związany z opcjami instalacji wybranymi przez użytkownika podczas wdrażania systemu. Poziom serwisowania Current Branch for Business, który obecnie jest dostępny wyłącznie dla użytkowników biznesowych korzystających z Nano Server, zostanie udostępniony również dla innych opcji instalacji.

Windows Server 2016 to długo wyczekiwany system wprowadzający rewolucyjne rozwiązania do centrów danych, skupiający się wokół przetwarzania w chmurze oraz integracji z Microsoft Azure. Więcej na temat Windows Server 2016 można przeczytać tutaj. Zachęcamy również do śledzenia naszego bloga, gdzie systematycznie będą pojawiać się informacje na temat nowego systemu.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.