0

Computerworld TOP200: Senetic wśród największych firm w Polsce

Computerworld Top200Kolejny rok dynamicznego rozwoju. Najnowszy ranking Computerworld TOP200 potwierdził naszą wysoką pozycję wśród największych firm informatycznych w Polsce. Osiągając przychód na poziomie 257 419 mln zł, uplasowaliśmy się na 51 miejscu. Dla porównania – w poprzednim roku nasz przychód wyniósł 229 585 mln zł. To wyjątkowa edycja rankingu – w 2015 roku wartość krajowego rynku ICT po raz pierwszy przekroczyła 100 mld zł.

Raport Computerworld TOP200 obejmuje działające w Polsce firmy informatyczne, które w ciągu roku uzyskały co najmniej 1 mln zł przychodu ze sprzedaży rozwiązań informatycznych. Jest wydawany od 1992 roku. Skupia kilkadziesiąt zestawień, prezentujących rynek ICT w różnych przekrojach. Grupując firmy w kluczowych sektorach gospodarki, tworzy przejrzysty przegląd najważniejszych dostawców oprogramowania oraz usług i sprzętu IT. Jest także bogatym źródłem perspektyw, trendów i przewidywanej kondycji rynku w kolejnych latach. Najnowsza edycja rankingu zawiera liczne przetasowania, będące następstwem zmian w koniunkturze. Uwzględnia m.in. wprowadzenie mechanizmu odwróconego VAT-u. Ranking obejmuje dane nt. 353 firm.

Senetic - przychody na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Senetic w liczbach

Tegoroczne zestawienie jasno pokazuje, że nasze starania przynoszą efekt. To dobra motywacja na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Poza głównym rankingiem największych firm redakcja Computerworld wydzieliła dane na listy uszczegóławiające obszar działań poszczególnych podmiotów. Możemy pochwalić się 3 miejscem w rankingu największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), co jest sporym sukcesem, biorąc pod uwagę, że rok temu byliśmy na 6 pozycji. To dobry sygnał – coraz więcej polskich firm zauważa potencjał inwestycyjny w optymalizujących procesy biznesowe narzędziach IT. Osiągnęliśmy 3 lokatę na liście dostawców oprogramowania na licencjach firm trzecich oraz 4 miejsce wśród dostawców sprzętu firm trzecich. Wyniki z ubiegłego roku pozwoliły nam także na objęcie 6 pozycji w rankingu dostawców rozwiązań wirtualizacyjnych. Zdobyliśmy też 13 miejsce wśród dostawców oprogramowania.

Przede wszystkim rozwój

Biorąc pod uwagę specyfikę sektorów, do których skierowana jest nasza oferta, uplasowaliśmy się na 4 miejscu na liście największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora handlu, 12 – dla sektora transportu, spedycji i logistyki, również 12 dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego, 13 – dla sektora mediów i 17 – dla opieki zdrowotnej. Zajęliśmy także wysokie pozycje w rankingach dostawców usług w modelu cloud, dostawców rozwiązań CRM, systemów BI oraz serwerów (co cieszy zwłaszcza w trakcie chmurowego boomu).

Nie spoczywamy na laurach. Wyniki rankingu cieszą, ale są też bodźcem do intensywnej pracy, aby z każdym rokiem nasza pozycja i przychody były jeszcze bardziej zadowalające. Niezmiennie zapraszamy na senetic.pl, gdzie czekamy na Was ze starannie wybraną ofertą i fachową pomocą naszego zespołu.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.