0

SQL Server 2016 dostępny w Senetic

Microsoft SQL Server 2016O tym, że SQL Server jest platformą oferującą więcej niż zwykła baza danych pisaliśmy już nie raz. Tym bardziej cieszymy się, że możemy zaprezentować nową wersję 2016, którą można już nabyć na naszej stronie.

Nowa wersja SQL Server to najszybsza, wyróżniająca się najkorzystniejszym stosunkiem ceny do wydajności baza danych dedykowana HTAP (Hybrid Transactional and Analytical Processing). Rozwiązanie bazuje na chmurze, wyznaczając nowe standardy w obszarze innowacyjności. Dzięki oferowanym funkcjom przetwarzania pamięci i zaawansowanym narzędziom analitycznym sprawdza się w strukturach o znaczeniu strategicznym. Zastosowana technologia ustawicznego szyfrowania skutecznie zabezpiecza dane podczas przesyłania i przechowywania. Aktualizacji poddano również technologię ustawicznego włączenia.

Dane, analityka, korzyści

Dzięki nowym funkcjonalnościom, które wykraczają poza klasyczną analizę biznesową firmy zyskują ulepszony wgląd do wszystkich danych, upraszczających przeprowadzanie złożonych analiz bezpośrednio w bazach. Co więcej, wyniki są dostarczane w formie wizualizacji, ułatwiających wyciągnięcie merytorycznych wniosków biznesowych.

Chmura przyszłości

SQL Server 2016 to także kolejne możliwości w obszarze chmury hiperskalowej. Dzięki technologii rozciągania baz danych możliwa jest obsługa nowych scenariuszy. Umożliwia to bezpieczne udostępnianie danych do Azure, bez względu na częstotliwość ich używania. Rozwiązanie to funkcjonalna platforma bazodanowa dedykowana chmurom hybrydowym, zapewniająca intuicyjne budowanie, wdrażanie i zarządzanie zróżnicowanymi środowiskami.

Jeszcze więcej funkcjonalności

W porównaniu z dyskowymi relacyjnymi bazami danych nowa wersja programu pozwala na 30 razy szybsze przeprowadzanie transakcji, 100 razy szybszą realizację zapytań i bieżącą analizę. Oferowana skalowalność i wydajność umożliwia konfigurowanie rozbudowanych algorytmów analitycznych z poziomu głównej bazy danych na serwerze SQL. Dodatkową zaletą jest narzędzie PolyBase odpowiadające za intuicyjne wykonywanie zapytań w języku T-SQL do danych relacyjnych i nierelacyjnych.

SQL Server 2016 to nowe, bezkonkurencyjne spojrzenie na dane, analitykę oraz chmurę. Program może być uruchomiony lokalnie (w firmowych centrach danych) lub zdalnie. Jest dostępny m. in. w wersjach Standard Edition, Standard Core, Enterprise Edition, Enterprise Core i CAL. Podstawowa licencja (Standard) wiąże się z kosztem ok. 3600 zł (netto). Po szczegóły zapraszamy na senetic.pl!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.