0

Punkt dostępowy, czyli ważny element sieci Wi-Fi w biurze

Access PointSieć Wi-Fi to rozwiązanie, które stało się standardem niemal w każdym biurze. Za jej wyborem przemawiają liczne zalety. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń sprawia, że sieć Wi-Fi jest nie tylko wydajna, ale także bezpieczna, a przy tym niezawodna. Jest rozwiązaniem mającym duże znaczenie przy rozwoju infrastruktury firmowej.

Jeszcze niedawno sieci kablowe miały znaczącą przewagę nad sieciami bezprzewodowymi. Jednak wraz z upływem czasu i pojawianiem się coraz to nowych rozwiązań, sytuacja ta ulega zmianie, a sieć bezprzewodowa cieszy się coraz większą popularnością, również ze względu na mobilność czy elastyczność. Łącza bezprzewodowe są na tyle wydajne, że bez obaw mogą zastępować łącza tradycyjne, a problem kabli znajdujących się w całym biurze odchodzi w zapomnienie. Kolejną zaletą Wi-Fi jest łatwość rozbudowy takiej sieci przy mniejszych nakładach finansowych, co jest szczególnie ważne dla małych i rozwijających się firm. Wśród innych korzyści  jest także wysoki poziom zabezpieczeń. Warto również wspomnieć o łatwości dołączania kolejnych użytkowników czy szybkiej i bezproblemowej instalacji.

Punkty dostępowe

Integralnym elementem sieci bezprzewodowej są punkty dostępowe, które pozwalają na propagowanie sieci. Łączą urządzenia bezprzewodowe z siecią lokalną i pozwalają na korzystanie z internetu oraz zasobów firmowych. Właściwie dobrany punkt dostępowy zapewni wszystkim użytkownikom bardzo dobrą jakość połączenia sieciowego. Wybierając punkt dostępowy do biura, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak zasięg urządzenia, liczba SSID, liczba użytkowników, szybkość przesyłania danych, rodzaj zasilania, a także czy dany model posiada zewnętrzne anteny. Dodatkowo zastosowanie technologii Power over Ethernet ułatwi instalację. Dostępne na rynku punkty dostępowe oferują zróżnicowane możliwości, co pozwala na dostosowanie rozwiązania zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

Oferta

Szeroka oferta punktów dostępowych sprawia, że wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwym zadaniem. Innowacyjnymi i cenionym punktami dostępowymi są rozwiązania marki Ubiquiti serii UniFi, które są połączeniem funkcjonalności na miarę małej firmy i korzystnej ceny. Takie urządzenia są optymalnym wyborem niemal pod każdym względem. Model UAP-PRO wyróżnia się stabilnym i niezawodnym działaniem. Z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno w warunkach domowych, jak i w obiektach korporacyjnych. Maksymalny zasięg zewnętrzny urządzenia wynosi do 122 metrów. Jego zaletą jest zastosowanie technologii PoE. Pracuje w dwóch zakresach 2.4 GHz (3×3 MIMO do 450 Mbps) i 5 GHz (2×2 MIMO do 300 Mbps).

UAP-PRO - zastosowanie

Oferta Ubiquiti obejmuje również zewnętrzne punkty dostępowe, np. UAP-Outdoor+, działający w paśmie o częstotliwości 2.4 GHz, przekazujący sygnał na odległość sięgającą 183 metrów. Urządzenie o kompaktowej budowie cechuje wysoka wytrzymałość i odporność na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych pod względem technologicznym rozwiązań, punkt dostępowy UAP-Outdoor+ dostarcza najwyższą wydajność oraz przepustowość. Osiąga prędkość do 300 Mbps.

UAP Outdoor+

Modelem przystosowanym do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków jest UAP-AC-PRO, będący najszybszym z oferowanych punktów dostępowych. Model ten obsługuje technologię 3×3 MIMO w częstotliwościach 5 i 2,4 GHz. Umożliwia uzyskanie prędkości sięgającej 450 Mbps dla częstotliwości 2,4 GHz i do 1000 Mbps dla częstotliwości 5 GHz.

UAP-AC-PRO

Punkty dostępowe marki Ubiquiti to nowoczesne urządzenia posiadające opcję propagacji kliku sieci, które można wstawić w osobne VLAN, co z kolei zwiększa możliwości zarządzania siecią. Co ważne, oprogramowanie do zarządzania siecią jest bezpłatne, a przy tym bardzo łatwe w obsłudze. Poza wysokimi parametrami i zapewnieniem doskonałej jakości połączenia, produkty wyróżnia elegancki design.

Z pełną ofertą punktów dostępowych marki Ubiquiti można zapoznać się na naszej stronie. W razie ewentualnych pytań i wątpliwości, nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Zapraszamy!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.