0

Build 2016. Czym zaskoczy Microsoft?

Build 2016, źródło: http://news.microsoft.com/

Od 30 marca uwaga entuzjastów świata nowych technologii skierowana jest na San Francisco. To właśnie tam obywa się coroczna konferencja Build, podczas której przedstawiane są nowości Microsoftu oraz plany firmy na kolejne miesiące, a nawet lata. Pierwszy dzień spotkań i wykładów już za nami.

Build każdego roku przyciąga tysiące programistów. Nie inaczej jest podczas tegorocznej konferencji. O randze wydarzenia świadczy chociażby fakt, że bilety wyprzedano w zaledwie kilka minut. Nic jednak straconego, ponieważ konferencję można także śledzić na żywo.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął Satya Nadella, przedstawiając optymistyczne wiadomości. CEO Microsoftu poinformował, że liczba użytkowników Office, którzy mogą uzyskać dostęp do platformy za pomocą chmury sięgnęła już 1,2 miliarda. Dodał również, że Windows 10 został już zainstalowany na ponad 270 milionach urządzeń.

Rocznicowa aktualizacja „dziesiątki”

Podczas pierwszej części Build 2016 przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli rocznicową aktualizację systemu Windows 10. Aktualizacja dostępna ma 29 lipca i przynieść nowe możliwości dla Cortany, Windows Hello, Windows Ink. Pojawić się mają dedykowane aplikacje Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Anniversary Update to także zmiany dla użytkowników Xbox One, bowiem na konsoli zostaną uruchomione uniwersalne aplikacje Windows. Rocznicowa aktualizacja połączy sklepy Windows i Xbox. Konferencja przyniosła też inne interesujące wiadomości. Jedna z nich wywołała nawet owacje na stojąco. Mowa o ogłoszeniu, że linuksowa powłoka Bash trafi do Windows 10. Ta funkcjonalność również ma być dostępna wraz z lipcową aktualizacją.

HoloLens i nowa generacja Skype

Kolejny „gorący” temat to HoloLens. Podczas konferencji w San Francisco poinformowano, że egzemplarze zamówione w przedsprzedaży już trafiają w ręce deweloperów. Publicznie udostępniony został ponadto kod źródłowy Galaxy Explorers, co oznacza przejście na open source, na którym  wzorować się będą mogli inni deweloperzy. Nowej wersji doczeka się również Skype. Co to oznacza? Przede wszystkim ciekawe usprawnienia. Odświeżony Skype ma być zintegrowany z Cortaną. Jedną z zapowiadanych funkcjonalności jest automatyczna transkrypcja wideo, kolejne to zaznaczanie ważnych informacji w tekście, propozycje zamówienia produktu oraz śledzenia przesyłki.

Przed nami jeszcze dwa emocjonujące dni w San Francisco. Co przyniosą? Przekonać się można oglądając relację na żywo tutaj.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.