0

Więcej przestrzeni na SharePoint Online

sharepointKolejna dobra wiadomość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, Microsoft zwiększył przestrzeń na SharePoint Online. Taki krok oznacza więcej korzyści dla firmy.

SharePoint Online jest usługą wchodzącą w skład pakietu Office 365, ułatwiającą organizację pracy. Przede wszystkim pozwala zarządzać dokumentami, udostępniać je innym użytkownikom i pracować na nich w czasie rzeczywistym. Dzięki usłudze można przechowywać, wyszukiwać, a także szybko i w łatwy sposób zarządzać informacjami.  Jednak SharePoint to nie tylko platforma do współdzielenia plików. Na witrynach można również prowadzić projekty przydzielając zadania do konkretnych osób i monitorować terminowość ich wykonywania na osi czasu bądź wykresie Ganta. Przy wykorzystaniu narzędzia można też prowadzić dyskusję na stworzonej w kilka sekund tablicy, śledzić problemy, posiadać wspólny kalendarz, a nawet skrzynkę pocztową witryny. Jednak to tylko niektóre z interesujących aplikacji dostępnych na SharePoint.

Dzięki swojej funkcjonalności SharePoint stał się chętnie wybieranym rozwiązaniem. Do tej pory jednak posiadał istotne ograniczenie, jakim była mała przestrzeń. Firmy domyślnie dostawały 10 GB powierzchni + 500 MB za każdego użytkownika. Dodatkowe miejsce można było wykupić, płacąc odpowiednią kwotę za każdy kolejny GB. Microsoft nieco ulepszył oferowaną usługę i tym samym dotychczasowe 10 GB + 500 MB za użytkownika zmieniło się w 1 TB + 500 MB za użytkownika. Daje to jeszcze większe możliwości, ponieważ teraz firmy mogą bez obaw o ograniczone miejsce, przenieść swoje dokumenty do chmury.

Zwiększenie powierzchni na SharePoint Online to reakcja Microsoftu na systematyczny wzrost ilości danych w Office 365 i rosnące potrzeby użytkowników. Takie posunięcie z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem i tym samym zachęci do korzystania z Office 365.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.