0

Microsoft Azure StorSimple – hybrid cloud storage teraz dostępne dla każdego

Już na początek sierpnia tego roku gigant z Redmond zaplanował udostępnienie usługi Microsoft Azure StorSimple, która pozwoli na tworzenie systemów pamięci masowych w pełni zintegrowanych z chmurą które będzie można wykorzystać do tworzenia i obsługi kopii zapasowych, oraz przechowywania danych. Według prognoz producenta platforma Azur StorSimple pozwoli na osiągnięcie oszczędności na poziomie 60-80% w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań z zakresu ochrony i przechowywania danych.

StorSimple to dobrze znana klientom Microsoft usługa przechowywania danych, która jest wygodną alternatywą dla rozwiązań takich jak dyski twarde i pamięci taśmowe. Dzięki pełnej integracji z chmurą Microsoft Azure użytkownicy uzyskają dostęp do rozwiązania zapewniającego unikalne w skali rynku funkcjonalności oraz oszczędności wynikające z mniejszych kosztów obsługi IT, zakupu nośników i rozbudowy infrastruktury przechowywania danych oraz krótszych przerw w dostępie do danych w oczekiwaniu na przywrócenie kopii zapasowej.

Microsoft Azure StorSimple

Microsoft Azure StorSimple to platforma łącząca urządzenia fizyczne z rozwiązaniami typu cloud.

9. lipca Microsoft zaprezentował dwa nowe modele pamięci masowych z serii StorSimple 8000: modele StorSimple 8100 i StorSimple 8600, które tworzą sprzętową część platformy Azur StorSimple Hybrid Cloud Storage. Nowe urządzenia oferują większą wydajność niż serie 5000 i 7000, a także współpracują z oprogramowaniem Microsoft Azure StorSimple Manager oraz Microsoft Azure StorSimple Virtual Appliance, którego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom dostępu do danych w chmurze Azure.StorSimple 8000 Series

Szczególnie interesującym produktem wydaje się StorSimple Virtual Appliance, oprogramowanie które współpracuje zarówno z Windows Server i Hyper-V, ale również z serwerami opartymi na systemach Linux i produktach VMware. Virtual Appliance pozwala także na odtwarzanie awaryjne (disaster recovery) z wykorzystaniem chmury, dzięki czemu cała procedura przywrócenia dostępu do danych przebiega szybciej, a przechowywanie kopii zapasowych jest dużo tańsze.

Oficjalna prezentacja nowej usługi zaplanowana jest podczas trwającej właśnie corocznej konferencji Microsoft World Partner Conference w której biorą udział również przedstawiciele naszej firmy.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.