0

VMware i IBM łączą siły

IBM i VWwareIBM nawiązuje współpracę z VMware. Celem partnerstwa jest między innymi przyspieszenie adaptacji chmury hybrydowej w przedsiębiorstwach. Dla klientów biznesowych decyzja wiąże się z licznymi korzyściami. Co przyniesie połączenie sił?

Partnerstwo VMware i IBM ma ułatwić klientom biznesowym przeniesienie obecnych rozwiązań do chmury. Dzięki temu, że rozwiązania VMware są bardzo dobrze znane i cieszą się rosnącą popularnością, IBM zyskuje szansę na zainteresowanie szerokiego grona użytkowników tworzeniem środowiska hybrydowego przy wykorzystaniu rozwiązania IBM Cloud. Zapewne jest to jeden z powodów, który wpłynął na decyzję o zawarciu współpracy.

Jednym z założeń partnerstwa VMwareIBM jest stworzenie wspólnych ofert dla firm, co oczywiście ma łączyć się z korzyściami dla klientów. Kolejnym ważnym elementem, zwłaszcza dla użytkowników rozwiązań oferowanych przez VMware, mają być wspólne działania w zakresie marketingu oraz sprzedaży nowych wdrożeń usług typu Hybrid Cloud.

Już teraz partnerstwo zaowocowało projektem architektury, która umożliwi klientom automatyczne przeniesienie rozwiązań przy wykorzystaniu wstępnie skonfigurowanego środowiska VMware SDDC (Software-Defined Data Center). Efektem ma być korzystanie z IBM Cloud bądź też chmury hybrydowej bez konieczności przekształcania własnego środowiska IT. Kolejna korzyść wynikająca ze współpracy VMwareIBM to większa automatyzacja pracy za sprawą IBM CloudBuilider oraz VMare vRealize. VMware VCenter ma ułatwić zarządzanie zasobami w chmurze IBM.

Połączenie sił amerykańskich gigantów IT to również możliwość uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z tworzeniem nowych narzędzi do wirtualizacji i przepisywaniem systemów IT. Firmy nie będą narażone na zmniejszenie bezpieczeństwa, korzystnie wpłynie to również na kwestie związane z rozwojem aplikacji. Efekty pierwszych wspólnych działań zobaczymy już wkrótce.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.