0

QNAP i Synology – wybieramy serwer NAS do domu lub małej firmy

QNAP TS-451+Popularność serwerów NAS (Network Attached Storage) z roku na rok rośnie. Rozwiązania coraz lepiej radzą sobie na rynku, sprawdzając się już nie tylko w większych przedsiębiorstwach, ale także w małych firmach i środowiskach domowych. To doskonała platforma przetwarzanych danych, która ułatwia zbudowanie bezpiecznego środowiska wirtualizacyjnego i pozwala stworzyć centralny magazyn zdjęć, filmów oraz muzyki.

Istnieje wiele firm specjalizujących się w rozwiązaniach NAS, jednak największym zainteresowaniem klientów cieszy się oferta QNAP i Synology. Nieprzypadkowo, bo producenci, zapewniając funkcjonalność na najwyższym poziomie, wytyczają nowe ścieżki rozwoju segmentu NAS. Dostarczają produkty dopasowane do potrzeb każdego odbiorcy. Poniżej przedstawiamy propozycje konkretnych rozwiązań, które łącząc wysoką wydajność i skalowalność z korzystną ceną, stanowią rozsądną propozycję zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

QNAP

QNAP TS-251+Przed zakupem NAS warto określić potrzeby danego środowiska i dopasować do nich konkretne cechy sprzętowe. W niektórych zastosowaniach niezbędne będą rozszerzone funkcjonalności, a w części z powodzeniem sprawdzi się standard. Zaczynając od najwyższej klasy polecamy modele TS-451+ i TS-251+, które doskonale radzą sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na pamięć masową, tworzeniem kopii zapasowych, synchronizacją, udostępnianiem danych, zdalnym dostępem i przetwarzaniem multimediów. Urządzenia są wyposażone w czterordzeniowe procesory Intel. To skalowalne, wysokowydajne rozwiązania dedykowane użytkownikom profesjonalnym. QNAP TS-431+Inteligentne systemy operacyjne QTS 4.2 sprawiają, że są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Doskonale sprawdzają się u użytkowników, którym zależy na bezpiecznej chmurze prywatnej, zapewniającej łatwy dostęp do danych. Pozwalają m.in. na uruchomienie maszyn wirtualnych z systemami Windows, Linux, UNIX i Android bezpośrednio na serwerze (za pomocą Virtualization Station), izolowanych systemów Linux i pobieranie aplikacji kontenerowych (Container Station).  Umożliwiają też odtwarzanie nagrań w rozdzielczości 1080p oraz wielokanałowego dźwięku HDMI. Transkodowanie strumienia wideo Full HD może odbywać się w locie lub offline. Wyszukiwarka Qsirch ułatwia szybkie lokalizowanie plików.

U użytkowników o nieco mniejszych potrzebach dobrze sprawdzają się modele TS-431+ i TS-231+, wysokowydajne centra przetwarzania danych wyróżniające się intuicyjną obsługą, które służą do tworzenia kopii zapasowych, QNAP TS-212Psynchronizacji, zdalnego dostępu oraz doskonale sprawdzają się jako źródło domowej rozrywki. W małych firmach świetnie sprawdza się aplikacja Notes Station, pozwalająca na zapisywanie notatek i udostępnianie ich w chmurze. Modele są wyposażone m.in. w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A15, trzy porty USB 3.0 i dwa porty LAN. Ich stosowanie przekłada się na wyższą wydajność pracy, lepszą organizację zasobów i backupu, synchronizację międzysprzętową, pełne szyfrowanie NAS oraz strumieniowanie z wykorzystaniem DLNA, Chromcast i AirPlay. Pozwala też na budowę centrum całodobowego monitoringu.

Użytkownikom o podstawowych potrzebach QNAP TS-112Pz powodzeniem wystarczą rozwiązania TS-212P i TS-112P. Podobnie jak wyżej opisywane urządzenia wyróżnia je wysoka wydajność i łatwa obsługa. To funkcjonalne centra przechowywania danych, które umożliwiają tworzenie kopii zapasowych, synchronizację międzysprzętową, zdalny dostęp oraz stanowią źródło domowej rozrywki (ze zdjęciami, dźwiękiem i wideo). Osobista chmura pozwala na ciągły dostęp i kontrolę nad plikami. Modele bazują na systemie QTS 4.0. Pozwalają na obsługę z poziomu smartfona oraz tabletu.

Synology

Rozwiązania Synology, podobnie jak QNAP, wyróżnia wysoka jakość i wydajne działanie. Szukając podstawowych funkcjonalności warto zainteresować się dwukieszeniowym modelem DS215J, pozwalającym na tworzenie kopii zapasowych, strumieniowanie multimediów i synchronizację w chmurze. Nieco większe potrzeby zaspokoją urządzenia DS414J i DS214, które świetnie sprawdzają się jako centralne serwery kopii zapasowych. Synology DS414JBez względu na wykorzystywany system operacyjny rozwiązania oferują usługę Cloud Service, dzięki której możliwa jest synchronizacja plików między serwerami. To czterokieszeniowe serwery NAS z dwurdzeniowym procesorem i wbudowanym koprocesorem. Wydajność rozwiązań zauważalna jest zwłaszcza podczas transferu zdjęć czy filmów. Potrzeby niewielkich i średnich firm zaspokoi RS815, czterokieszeniowy serwer typu rack o wysokości 1U, który umożliwia przechowywanie i ochronę danych. Model jest wyposażony w dwurdzeniowy CPU z wbudowanym koprocesorem zwiększającym możliwości głównego CPU i 1 GB RAM, która przekłada się na wielozadaniowość. Pozwala też na przełączanie awaryjne i wymianę dysków podczas pracy. W razie potrzeby dysk można rozszerzyć poprzez podłączenie jednostki rozszerzającej Synology RX415, zapewniającej dodatkowy wolumin o pojemności 32 TB.

Rozwijające się firmy docenią możliwości RS2416+/RS2416RP+, które są wyposażone w funkcję Btrfs umożliwiającą planowanie migawek i zapewniającą integralność danych oraz wysoką wydajność niezbędną w nowoczesnych miejscach pracy. Model posiadaja czterordzeniowe CPU pracujące w częstotliwości 2,4 GHz. Wbudowane porty LAN z opcją Link Agregation i przełączania awaryjnego gwarantują nadmiarowość, co minimalizuje przestoje w razie usterki sprzętu. Synology DS214Korzystanie z dysków twardych i SSD w tym samym czasie zwiększa przepustowość i redukuje koszty.

Warto też zwrócić uwagę na ultrawydajny DS1815+, który został zoptymalizowany do szyfrowania i wymagających zadań. To funkcjonalny, wielozadaniowy NAS, który ułatwia zdobycie przewagi konkurencyjnej i zapewnia nieprzerwane działanie. Model jest wyposażony w osiem kieszeni, czterordzeniowy procesor CPU (2,4 GHz) i sprzętowy moduł szyfrujący. Doskonale sprawdza się w magazynowaniu wrażliwych danych. Dodatkową zaletą sprzętu jest łatwa instalacja, obsługa i możliwość wymiany podczas pracy. Pasywne chłodzenie minimalizuje ryzyko awarii.

Wszystkie wymienione rozwiązania znajdziecie na Senetic.pl. Już wkrótce przedstawimy serwery NAS dedykowane środowiskom korporacyjnym. Zapraszamy!

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.