0

PowerApps, czyli nowe narzędzie dla biznesu od Microsoftu

PowerAppsMicrosoft nie zwalnia tempa. Gigant z Redmond udostępnił swoim użytkownikom kolejne rozwiązanie, tym razem jest to funkcjonalne narzędzie, które powstało z myślą o biznesie. Mowa o PowerApps, nowej platformie do tworzenia aplikacji, zarówno mobilnych, jak i webowych. Innowacyjna usługa Microsoftu pozwala przedsiębiorcom udostępniać inteligentne i zarazem wydajne aplikacje biznesowe znacznie szybciej niż dotychczas.

Własne aplikacje

Celem PowerApps jest ułatwienie funkcjonowania firm, które korzystają z rozwiązań chmurowych Microsoftu. Dzięki platformie możliwe jest stworzenie aplikacji spełniającej potrzeby pracownika danego działu. Cały proces nie wymaga posiadania wiedzy programistycznej. Powstałe aplikacje można połączyć z usługami opartymi na chmurze, m.in. Office 365, Dynamics CRM, Salesforce, Dropbox, OneDrive, a ponadto zgodnymi z systemami  SharePoint, SQL Server, Oracle, SAP i innymi. Co ważne, aplikacja pobiera wyłącznie te dane, do których użytkownik otrzymał uprawnienia od administratora. Warto podkreślić również, że stworzone narzędzia są kompatybilne zarówno z komputerami, jaki i tabletami oraz smartfonami.

Jeszcze więcej możliwości

PowerApps udostępnia wszystko to, co dostępne jest w usłudze aplikacji Azure, ulepszone pod kątem tworzenia aplikacji dla biznesu, a ponadto oferuje inne możliwości. Największą funkcjonalnością wyróżnia się aplikacja PowerApps w wersji Enterprise. Wymienić można bezpieczny dostęp do wszystkich firmowych interfejsów API, a także zarządzanie nimi przy wykorzystaniu usługi Azure Active Directory, możliwość tworzenia aplikacji mobilnych i sieci Web dla pracowników z jednokrotnym logowaniem w usługach firmowych, łatwe w obsłudze interfejsy API CRUD dla popularnych usług lokalnych i w chmurze na potrzeby błyskawicznego tworzenia aplikacji oraz narzędzie dla użytkowników biznesowych umożliwiające tworzenie aplikacji łączących się z firmowymi interfejsami API oraz udostępnianie ich innym osobom w organizacji. PowerApps Enterprise to także w pełni zarządzane środowisko usługi aplikacji oraz możliwość tworzenia i hostowania takiej ilości aplikacji sieci Web, mobilnych, interfejsów API i logiki, jaką potrzebuje dana firma.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.