0

Microsoft uruchamia kolejny program do testów – Office Insider

Microsoft OfficeUdostępniony przez Microsoft program testerski Windows Insider, pozwalający zainteresowanym użytkownikom na sprawdzenie możliwości i funkcjonalności najnowszego systemu operacyjnego, cieszył się bardzo dużą popularnością. Zapewne był to jeden z czynników, który skłonił i tym samym zachęcił giganta z Redmond do uruchomienia kolejnego już tego typu rozwiązania – Office Insider, które tym razem poświęcone jest nowemu pakietowi biurowemu.

Beta-testy pakietu Office

Office Insider skierowany jest do tych użytkowników, którzy wykupili licencje na pakiet Office 365 -Home, Personal bądź University. Oficjalna premiera Office 2016 miała miejsce we wrześniu. Pakiet biurowy ma być jednak systematycznie aktualizowany. Testowanie Office będzie wyglądało nieco inaczej, niż miało to miejsce w przypadku Windows Insider, gdzie sprawdzane były eksperymentalne funkcje systemu operacyjnego. Osoby biorące udział w Office Insider wcześniej dostaną dostęp do funkcji, które wkrótce zostaną wprowadzone do wersji produkcyjnej pakietu biurowego.

Na początek PowerPoint

Użytkownicy uczestniczący w projekcie Office Insider w pierwszej kolejności uzyskają dostęp do nowych narzędzi programu PowerPoint – Designer oraz Morph. Nowe funkcje mają sprawić, że prezentacje będą tworzyły się… same. Jak to możliwe? Dzięki zautomatyzowaniu pewnych czynności. Funkcją designera jest zaproponowanie układów slajdów, natomiast funkcja morph będzie dobierała animacje pomiędzy slajdami.

Dla Windowsa i Androida

Obecnie Office Insider został udostępniony dla osób, które posiadają komputery pracujące na systemie operacyjnym Windows. W przypadku urządzeń mobilnych, z nowego programu testowego Microsoftu mogą skorzystać użytkownicy Androida oraz Windows 10 Mobile. Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce do grona testerów dołączyć będą mogli posiadacze urządzeń Apple.

Zostań testerem

Aby zostać testerem, należy wykonać zaledwie kilka kroków. Pierwszym z nich jest rejestracja na oficjalnej stronie projektu. Stamtąd już krótka droga do instalacji pakietu Office w wersji poglądowej. Po zakończeniu procesu instalacji można rozpocząć testowanie funkcji pakietu biurowego, które nie są jeszcze oficjalnie dostępne.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.